Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Amerykanie zamaskują swastykę

ucho

Marynarka wojenna USA zadecydowała o przeznaczeniu 600 tysięcy dolarów na zamaskowanie budynków, przypominających z lotu ptaka kształt swastyki.

Coronado
Google Earth

Budowla składająca się z 4 L-kształtnych baraków powstała w latach 60 ubiegłego wieku w Coronado (Kalifornia) jako część bazy desantowej amerykańskiej marynarki wojennej. Jako, że w okolicy nie było nigdy żadnych obiektów wysokich na tyle, aby można było zidentyfikować kontrowersyjny kształt, oficerowie żyli nieświadomi sąsiedztwa nazistowskiego symbolu. Dopiero upowszechnienie się dostępu do satelitarnych zdjęć ziemi za pomocą programu Google Earth uświadomiło mieszkańcom istnienie kłopotliwego sąsiada.

 

Pierwsze protesty pojawiły się w 2006 roku, najpierw w Sieci, potem sprawą zainteresował się dziennikarz lokalnego radia Dave von Kleist. Głosy internautów przeszły bez echa, jednak kiedy zwiększyły się naciski opinii publicznej i w sprawę włączyły się organizacje żydowskie, dowództwo marynarki postanowiło rozwiązać problem baraków.Zadecydowano aby przeznaczyć 600 tysięcy dolarów na zamaskowanie budynku.

 

Projekt zakłada zamontowanie na dachu ogniw słonecznych, które mają również zaspokajać część zapotrzebowania bazy w energię. Wojsko sięgnęło również do własnych, wypróbowanych metod kamuflażu. Za pomocą umiejętnie wykorzystanej zieleni, między innymi drzew i krzewów projektanci postarają się zatuszować kształt obiektów. Wszyscy zaangażowani w przebudowę wspólnie stwierdzają, że wygląd budynków nie był tym rodzajem komunikatu, który Ameryka chciałaby wysyłać w świat.

    Więcej o:

Skomentuj:

Amerykanie zamaskują swastykę