Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Skwer Sportów Miejskich powstanie na Bemowie

red

Jedno z bardziej ambitnych przedsięwzięć architektonicznych ostatniego roku dojdzie do skutku. Burmistrz Bemowa właśnie ogłosił, że Skwer Sportów Miejskich będzie gotowy na Euro 2012. Projekt architektoniczny przygotowali najlepsi warszawscy architekci młodego pokolenia.

Tak ma wyglądać Skwer Sportów Miejskich na Bemowie
Tak ma wyglądać Skwer Sportów Miejskich na Bemowie
fot. materiały prasowe

Pomysłodawcą stworzenia Skweru Sportów Miejskich jest Grzegorz Gądek, zapalony skater i społecznik, który proponuje alternatywę dla pustych miejskich placów. "Skwer sportów miejskich" to miejsce, gdzie każdy, w każdym wieku znajdzie coś dla siebie - stoliki do gry w szachy, siłownię pod chmurką czy plac do jazdy na deskorolce. Swój plan przedstawił młodym sportowcom i najzdolniejszym warszawskim architektom młodego pokolenia. Tak powstała oddolna inicjatywa społeczna, która ma szansę odmienić Warszawę i nie tylko. Autor marzy, aby w każdym mieście powstał taki skwer. Teraz już wiadomo, że pierwszy tego typu projekt zostanie zrealizowany na Bemowie.

Warszawska dzielnica znalazła odpowiedni teren - malowniczy 890-metrowy skwer przy Górczewskiej w sąsiedztwie urzędu i zabytkowego osiedla Przyjaźń. Na budowę zarezerwowała w przyszłorocznym budżecie 1,5 mln zł. To będzie pierwsza tego typu inwestycja w stolicy.

W jednym miejscu znajdą się obok siebie m.in. kino plenerowe, podesty do tańca, wielofunkcyjne boisko, kawiarnia, strefa do gier planszowych, skatepark i ścianka wspinaczkowa. Całość będzie spinać rozpięta między drzewami drewniana kładka. Może służyć jako dach, pod którym można się schronić w czasie deszczu, może też być pomostem do spacerowania.

Zespół projektowy Skweru Sportów Miejskich na Bemowie tworzą: Mateusz Adamczyk (BUDCUD), Anna Andrzejewicz (WWA Architekci), Simone De Iacobis (Centrala), Karolina Dziarmakowska (Stocznia), Grzegorz Gądek (Stowarzyszenie Polska Młodych), Mikołaj Gomółka (MOKO Architects), Michał Gratkowski (MOKO Architects), Marta Frejda (MOKO Architects), Małgorzata Kuciewicz (Centrala), Monika Morawiak (KAPS Architekci), Marcin Mostafa i Natalia Paszkowska (WWA Architekci) oraz Patryk Zaręba (RS Architektura Krajobrazu)

Na zdjęciu: Z makietą Skweru Sportów Miejskich „Stadion Siedmiolecia” jego twórcy: w pierwszym rzędzie od lewej Natalia Paszkowska i Marcin Mostafa (WWAA), Monika Morawiak (KAPS Architekci), Patryk D. Zaremba (Forum Rozwoju Warszawy), Michał Gratkowski (MOKO Architects); drugi rząd od lewej: Simone de Iacobis (Centrala), Marta Frejda (MOKO Architects), Grzegorz Gądek (Polska Młodych), Michał Parchimowicz i Małgorzata Kuciewicz (Centrala).

 

Czytaj więcej na www.skwer.eu

źródło: Gazeta Stołeczna (www.warszawa.gazeta.pl)

    Więcej o:

Skomentuj:

Skwer Sportów Miejskich powstanie na Bemowie