Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Sopot z nowym dworcem

red

Już za trzy lata ma być gotowy nowy budynek dworca kolejowego w Sopocie. Nie będzie nawiązywał do historii - otrzyma nowoczesną, awangardową formę. Zobacz wizualizacje projektu.

Dwupoziomowy plac miejski połączony z Monciakiem, nowy hotel i kameralny, nowoczesny dworzec oraz parking podziemny na 250 aut - tak w 2014 roku Sopot przywita turystów.

Koncepcja Bałtyckiej Grupy Inwestycyjnej z Gdańska zasadniczo nie odbiega od tego, co zapowiadano w sprawie dworca w Sopocie od kilku lat. Zaniedbany dziś budynek zostanie rozebrany. W jego miejsce pojawi się ciąg budynków handlowo-usługowych, które staną wzdłuż ulicy Dworcowej. Przy ul. Podjazd stanie tani hotel, który ze względu na bliskość torów kolejowych, prawdopodobnie będzie miał nie więcej niż trzy gwiazdki.

Ulice Dworcowa i Podjazd zostaną odsunięte od dworca, dzięki czemu po wyjściu z niego od razu znajdziemy się na typowym, eleganckim miejskim placu, przez który będzie można przejść wprost na Monciak. Poprzez zmianę organizacji ruchu wokół dworca, architekci planują zapewnić dużą sprawność przepływu osób, jak i umożliwić zagospodarowanie czasu wolnego podróżnym. Sam plac ma być udekorowany małą architekturą, zielenią miejską oraz prawdopodobnie fontanną. Architekci chcą te tereny zwrócić mieszkańcom.

Pomiędzy Monciakiem a nowym dworcem pozostawiona zostanie zabytkowa bagażownia. To jedyny obiekt, który nie zostanie rozebrany w ramach przebudowy. Być może w bagażowni powstanie lokal gastronomiczny.

Źródło: trojmiasto.gazeta.pl

    Więcej o:

Skomentuj:

Sopot z nowym dworcem