Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Dom z pracownią architekta

Dawid Hajok

Kolejna efektowna willa wyrosła w spokojnej krakowskiej dzielnicy Wola Justowska. Dom został połączony z siedzibą pracowni architektonicznej SAO Investments. Jak wam się podoba?

Wizualizacje
Wizualizacje
architektura.sao.com.pl

W Krakowie, na Woli Justowskiej, dzielnicy wypełnionej willami w stylu neopalladiańskich dworków z arystokratycznym blichtrem powstał dom-pracownia, który nawiązując do tradycyjnej formy, odznacza się elegancką prostotą. Największe zainteresowanie wzbudza przeszklona część obiektu. Jak tłumaczy Filip Adamczak, szef firmy SAO Investments, która zaprojektowała budynek, a jednocześnie swoją siedzibę: "U nas nic się nie ukryje. Działamy transparentnie i to ma o nas mówić nasza nowa siedziba. Jednych budynek może drażnić, innych zachwyca, ale nie sposób przejść obok niego obojętnie".

Budynek podzielono krzyżowo i tak w części wschód - zachód został w całości przeszklony. Z ulicy widać, co dzieje się w środku. Można dostrzec architektów rozmawiających z klientami, przestrzenne makiety i... olbrzymie lampy w formie nabrzmiałych żarówek. Warto dodać, że na działce wcześniej stał dom z dwuspadowym dachem. Nowy zachował kształt starego, ale zgodnie z koncepcją architektów został powiększony.

Nowa siedziba pracowni SAO Investments jest jednym z kandydatów do nagrody im. prof. Janusza Bogdanowskiego, której celem jest wyróżnienie najlepszego obiektu architektonicznego (nowej realizacji lub adaptacji starego obiektu) w Krakowie.

31.08.2012 KRAKOW , SAO INVESTMENTS . BUDYNEK FIRMY ARCHITEKTONICZNEJ . ULICA KROLOWEJ JADWIGI . FOT. JAKUB OCIEPA / AGENCJA GAZETA SLOWA KLUCZOWE:KONKURS BOGDANOWSKIEGO ARCHITEKTURA RANKING FASADA NAGRODA PLEBISCYT PLEBISCYT CZYTELNIKOW31.08.2012 KRAKOW , SAO INVESTMENTS . BUDYNEK FIRMY ARCHITEKTONICZNEJ . ULICA KROLOWEJ JADWIGI . FOT. JAKUB OCIEPA / AGENCJA GAZETA SLOWA KLUCZOWE:KONKURS BOGDANOWSKIEGO ARCHITEKTURA RANKING FASADA NAGRODA PLEBISCYT PLEBISCYT CZYTELNIKOW31.08.2012 KRAKOW , SAO INVESTMENTS . BUDYNEK FIRMY ARCHITEKTONICZNEJ . ULICA KROLOWEJ JADWIGI . FOT. JAKUB OCIEPA / AGENCJA GAZETA SLOWA KLUCZOWE:KONKURS BOGDANOWSKIEGO ARCHITEKTURA RANKING FASADA NAGRODA PLEBISCYT PLEBISCYT CZYTELNIKOW

więcej na krakow.gazeta.pl

 

ZOBACZ TAKŻE:


Przegorzały: trzy niezwykłe budynki na wzgórzu

Dom na krawędzi

Przewodnik architektoniczny TOP 10 Kraków

Skomentuj:

Dom z pracownią architekta