Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Biblioteka Uniwersytecka w Zielonej Górze

red

Dobiegają końca prace przy budowie nowej biblioteki uniwersyteckiej w Zielonej Górze. Zaprojektowany przez Biuro Architektoniczne NOW budynek niektórym przypomina... kostkę Rubika?

Budowa nowej książnicy rozpoczęła się wiosną 2011 r. Budynek ma sześć kondygnacji, pięć nadziemnych i jedną podziemną. Projektanci postawili na ciemnoszary kolor elewacji, którą dodatkowo ozdobili motywami winorośli. Co znajdzie się na powierzchni 8 tysięcy metrów kw.? Obiekt ma pomieścić nawet milion pozycji. Czytelnicy i goście biblioteki do swej dyspozycji będą mieli samoobsługową wypożyczalnię, galerię sztuki, salę konferencyjną oraz kabiny do pracy indywidualnej. Budynek jest w pełni dostosowany do osób niepełnosprawnych.

Władze biblioteki zapewniają, że chcą by z biblioteki korzystali wszyscy mieszkańcy, a nie tylko uczniowie i studenci. Dlatego zadbano by przed gmachem powstał przestronny dziedziniec z zielenią i ławkami. W planach jest organizacja wystaw, spotkań z pisarzami i prowadzenie zajęć edukacyjnych.

Warta około 30 milionów zł inwestycja zielonogórskim studentom przypomina „kostkę Rubika”. Zadowolenia nie ukrywa natomiast dyrektor biblioteki, Ewa Adaszyńska - Biblioteka jest bardzo nowoczesna, po prostu inna. Z pewnością oddaje charakter światowego budownictwa. Moim zdaniem wygląda imponująco! Wam również zaimponowała lubuska książnica?

    Więcej o:

Skomentuj:

Biblioteka Uniwersytecka w Zielonej Górze