Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Polski pawilon ze sznurków w centrum Brukseli

red

Pawilon autorstwa polskiego studia projektowego LATALAdesign stanął w stolicy Belgii. Mobilna instalacja, składa się z tysięcy białych sznurków

Instalacja krakowskich projektantów jest właśnie prezentowana na Design September czyli jednym z największych europejskich festiwali designu. W ramach tej corocznej imprezy, przyciągającej projektantów i artystów z całego kontynentu, odbywają się m.in. konferencje, prezentacje indywidualne, pokazy filmowe i liczne wydarzenia towarzyszące, związane przede wszystkim ze współczesnym projektowaniem.

Pawilon przygotowany przez LATALAdesign dla Małopolskiego Instytutu Kultury, można było oglądać już rok temu w Krakowie - towarzyszył Małopolskim Dniom Dziedzictwa Kulturowego. Tym razem instalacja, której głównym elementem jest przestrzenny układ sznurków, tworzących charakterystyczną figurę, przypominający kształt województwa małopolskiego jest prezentowana poza granicami kraju. Wraz z wystawą "Powiązania" (dla której pawilon stanowi tło) stała się elementem przestrzeni w centrum Brukseli, którą może - niestety tylko do jutra - podziwiać szeroka międzynarodowa publiczność.

Jak mówią sami architekci: "Kinetyczna bryła złożona z tysiąca białych lin jest zabawą z dziedzictwem i designem. Założeniem projektu jest gra z percepcją widza. Forma pawilonu zakrzywia przestrzeń publiczną Mont des Arts tworząc fantazmatyczną, ulotną scenografię - przestrzeń kontemplacji i odkrywania poprzez zmysły. Efemeryczna struktura stanowi tło dla wystawy Powiązania zachęcającej dzięki swojej narracji do poszukiwań unikalnych miejsc Małopolski".

    Więcej o:

Skomentuj:

Polski pawilon ze sznurków w centrum Brukseli