Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Marcin Mostafa z WWAA został prezesem warszawskiego SARP

red

33-letni architekt Marcin Mostafa, współzałożyciel pracowni WWAA, znanej min. ze spektakularnego Polskiego Pawilonu na Wystawę Światową w Szanghaju, został wybrany prezesem warszawskiego oddziału Stowarzyszenia Architektów Polskich.

Natalia Paszkowska i Marcin Mostafa
Natalia Paszkowska i Marcin Mostafa z pracowni WWAA podczas montażu wystawy "Miasto na sprzedaż" w dawnym pawilonie meblowym Emilia
Fot. Agata Grzybowska /AG

- Liczę na owocne obrady, dobry wybór następnych władz i organów naszego stowarzyszenia, a także na liczącą się zmianę pokoleniową - tak do udziału w wyborach władz warszawskiego SARP zachęcał ustępujący po dwóch trzyletnich kadencjach dotychczasowy prezes, 61-letni Jakub Wacławek. Chyba może być zadowolony z wyniku.

Marcin Mostafa jest rodowitym warszawiakiem, w 2007 r. ukończył Wydział Architektury Politechniki Warszawskiej. Jest jednym z najbardziej znanych architektów młodego pokolenia. Głośno zrobiło się o nim, gdy wraz ze swoją żoną Natalią Paszkowską oraz Wojciechem Kakowskim zaprojektował polski pawilon na EXPO 2010 w Szanghaju. Ażurowy obiekt, wyglądający jak trójwymiarowa wariacja na temat ludowej wycinanki, był jednym z najoryginalniejszych i najpopularniejszych pawilonów tamtej wystawy. Niezwykły jest także Służewski Dom Kultury, który Mostafa zaprojektował wraz Natalią Paszkowską i Janem Sukiennikiem z pracowni 137kilo. Budynek, którego budowa przy ul. Bacha dobiega właśnie końca, kojarzy się z wiejskim siedliskiem, jakie można było spotkać na Służewiu jeszcze w latach 70. ub. wieku. Wspólnie ze specami od animacji komputerowej z firmy Platige Mostafa i jego współpracownicy w ubiegłym roku wygrali konkurs na zaprojektowanie wnętrz planowanego Muzeum Historii Polski, które ma powstać na pomoście nad trasą Łazienkowską. Ostatnio Mostafa zaprojektował wystawę "Miasto na sprzedaż" zorganizowaną przez Muzeum Sztuki Nowoczesnej w dawnym pawilonie meblowym Emilia.

źródło: warszawa.gazeta.pl

    Więcej o:

Skomentuj:

Marcin Mostafa z WWAA został prezesem warszawskiego SARP