Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Nowy Świat Bis. Miejska plomba przy dawnym Domu Partii [WIZUALIZACJE]

red

Przeszklony biurowiec zaprojektowała pracownia architektonicznej AMC Andrzej M. Chołdzyński.

Nowy biurowiec stanie na wąskiej działce przy Nowym Świecie. Będzie sąsiadował z dawnym Domem Partii i kamienicami, które sąsiadują z Placem Trzech Krzyży, a także z nowym gmachem Giełdy Papierów Wartościowych (także projektowanej przez pracownię Andrzeja M. Chołdzyńskiego)

Działka na której powstanie obiekt ma tylko 20 metrów szerokości i 80 metrów długości. Od południowej strony budynek będzie graniczył ze ślepymi ścianami kamienic. Podłużny kształt obiektu to wyzwanie dla budowlańców, zwłaszcza, że projekt przewiduje powstanie dwupoziomowego, podziemnego parkingu.

Tak będzie wyglądał biurowiec przy Domu Partiifot. materiały inwestora

Biurowiec będzie mocno przeszklony, tak by stanowić swoiste zminimalizowane tło dla dawnego Domu Partii oraz siedziby Giełdy. Architekt Andrzej Chołdzyński dodatkowo wygiął budynek w łuk, tworząc w ten sposób przestrzeń, która będzie zaadoptowana na mały miejski plac. Z tego placu będzie można bezpośrednio wejść do znajdujących się na parterze luksusowych sklepów. Powierzchnie handlowo-usługowe znajdą się też na pierwszym podziemnym piętrze.

Obiekt chce budować Centrum Bankowo-Finansowe (CBF). Budowa ma ruszyć w II kwartale tego roku, a zakończyć się w czerwcu 2013 r.

    Więcej o:

Skomentuj:

Nowy Świat Bis. Miejska plomba przy dawnym Domu Partii [WIZUALIZACJE]