Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Hotel Baltic Palace. Szklany pałac w Pobierowie

red

W Pobierowie powstał czterogwiazdkowy hotel, którego szklana elewacja miękko spływa od dachu aż po posadzkę. Realizację pracowni RE przedstawiamy w obiektywie Piotra Krajewskiego (www.a-pk.pl)

Choć w ostatnich latach w Polsce pojawiło się sporo hoteli udających dworki i pałacyki to zaprojektowany przez warszawską pracownię RE hotel Baltic Palace stara się nawiązywać do modernistycznych tradycji Pomorza.

Wyszliśmy z założenia, że przywołanie tradycji awangardy dla tego projektu w sposób, który z jednej strony będzie zgodny z założeniami Miejscowego Planu, z drugiej zaś pozwoli na realizację nowoczesnego obiektu mogącego stać się nową wizytówką Pobierowa będzie właściwą odpowiedzią - mówi Piotr Michalewicz, współzałożyciel pracowni RE.

Najmocniejszym akordem architektury hotelu jest jego północna fasada. Białe szkło elewacji miękko spływa od dachu aż po posadzkę przed hotelem, płynnie przechodząc w nawierzchnię z polerowanego kamienia. każdy moduł szklany odpowiada tu szerokości pokoju, goście hotelowi mogą więc cieszyć się panoramicznym widokiem na okolicę. Intymności mieszkańców strzeże nadruk na szkle, który od strony wewnętrznej obiektu nie powoduje ograniczenia widoczności.

Kolor biały został użyty nieprzypadkowo - jest barwą najbardziej kojarzącą się z luksusem a jednocześnie występującą w najbogatszej liczbie odcieni.

Istotnym dopełnieniem całości kompozycji jest plac przed frontem budynku, który w projekcie hotelu stanowi logiczną kontynuację fasady - jej rytm ma swoją ciągłość w podziale posadzki i użytym materiale. Pomiędzy pasami wpleciony został ciemny kamień oraz płytkie i geometryczne baseny stanowiące dopełnienie placu.

Dziękujemy Piotrowi Krajewskiemu za udostępnienie zdjęć.

    Więcej o:

Skomentuj:

Hotel Baltic Palace. Szklany pałac w Pobierowie