Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Nowy wieżowiec w Warszawie [WIZUALIZACJE]

red

W centrum Warszawy wyrośnie ponad 80 metrowy biurowiec. Jego elewacja będzie cała ze szkła. Hit czy kit?

Wieżowiec powstanie przy ul. Grzybowskiej. Inwestorem jest spółka, którą założyła polska firma GetHouse oraz amerykański deweloper - firma Golub & Company, która blisko 20 lat temu wybudowała na rogu Emilii Plater i Al. Jerozolimskich biurowiec Warsaw Corporate Center.

Projekt nowego biurowca Prime Corporate Center powstał w pracowniach Solomon Cordwell Buenz oraz Epstein. Obiekt będzie liczył 83 metry wysokości i będzie miał 23 piętra naziemne i 5 podziemnych, na których powstanie parking gotowy pomieścić 200 pojazdów. Projekt przewiduje powstanie punktów handlowych i lokali usługowych na parterze budynku, z kolei na 9 piętrze pojawi się taras z panoramicznym widokiem na centrum Warszawy.

Prime Corporate Center ma charakteryzować się szklaną, elegancką elewacją, która ma zapewnić optymalny dopływ naturalnego światła. Wnętrza mają być wykończone przy użyciu drewna, kamienia i nierdzewnej stali.

Biurowiec otrzymał już pozwolenie na budowę i wszystko wskazuje na to, że prace budowlane ruszą pod koniec tego roku i potrwają dwa lata. Obiekt ma zostać oddany do użytku jesienią 2015 r.

    Więcej o:

Skomentuj:

Nowy wieżowiec w Warszawie [WIZUALIZACJE]