Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Jest ratunek dla Poznania? Nowy projekt Dworca Głównego [WIDEO]

red

Właśnie pojawiła się wizualizacja przebudowy przestrzeni dworca kolejowego w Poznaniu, która może dawać nadzieję na poprawę sytuacji pasażerów PKP. Teraz podróżni muszą zmagać się z nową, lecz zupełnie niefunkcjonalną bryłą Poznań City Center, która przez internautów została okrzyknięta Makabryłą Roku 2013

Wizja przebudowy Dworca Głównego w Poznaniu przygotowana przez Pracownię Architektoniczną Ewy i Stanisława Sipińskich
Wizja przebudowy Dworca Głównego w Poznaniu przygotowana przez Pracownię Architektoniczną Ewy i Stanisława Sipińskich
źródło: youtube.com/architekt.studio

zobacz: POZNAŃ CITY CENTER MAKABRYŁĄ ROKU 2013 >>

Wizualizację przebudowy przestrzeni dworca przygotowała Pracownia Architektoniczna Ewy i Stanisława Sipińskich z Poznania. Biuro to jest dobrze znane Poznaniakom. Odpowiada za projekty wielu ważnych budynków w mieście. Do listy zrealizowanych projektów należą między innymi: wieżowiec Poznańskiego Centrum Finansowego, Andersia Tower, most św. Rocha, Galeria Malta czy biurowiec Skalar Office Center.

Teraz architekci zainteresowali się starym budynkiem dworca kolejowego. Budynek ten powstał pod koniec XIX wieku. Swój obecny, modernistyczny wygląd zyskał podczas przebudowy w latach 1961-1976. W wyniku tamtych prac szarym tynkiem przykryto ceglaną elewację. Pracownia Sipińskich proponuje by tynk skuć, wyczyścić cegłę i w ten sposób odsłonić jej historyczne walory.

Stary budynek dworca miałaby przeszywać kładka, która biegłaby nad oddalonymi obecnie od nowego dworca peronami: 4, 5 i 6. W ten sposób pasażerowie mogliby szybciej dostać się z kas biletowych do pociągów. Ciekawie też zaaranżowano plac przed dworcem. Zamiast istniejącego obecnie parkingu miałby powstać plac pełen zieleni. Zielono ma być też na dachu starego dworca. Rosnąca tam trawa sąsiadowałaby z nowymi, szklanymi wieżami.

Co sądzicie o tej wizji?

Skomentuj:

Jest ratunek dla Poznania? Nowy projekt Dworca Głównego [WIDEO]