Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Tensor. Nowy park biurowy w Gdyni [PROJEKT]

red

Ma być ekologiczny i otwarty dla mieszkańców. Za jego projekt odpowiada pracownia Degutis Studio Architektury

Kompleks biurowy TENSOR powstanie w Gdyni przy ul. Łużyckiej 8. Obiekt składa się z trzech samodzielnych biurowców klasy A, które oferują blisko 20 tys. m kw. powierzchni. Jak zaznaczają architekci, inspiracją dla powstania projektu były "geometryczne wariacje na temat wektorów". Inspiracja ta ma być widoczna zwłaszcza w elewacji:

Wprowadziliśmy „dynamiczne” rozwiązania na fasadach - panele z siatek - które dodają charakteru obiektowi, przy okazji działając jako żaluzje przeciwsłoneczne. Ich wielokierunkowość to też nawiązanie do nazwy. Tensor to inaczej wektor, kierunek skierowany ku górze, ku rozwojowi - mówi architekt Rafał Degutis.

Kompleks będzie posiadać wewnętrzną przestrzeń publiczną pełną ławek i zieleni, w której odpocząć będą mogli nie tylko pracownicy biur, ale także osoby odwiedzające park biznesowy.

Naszą ideą architektoniczną było otworzenie się obiektów na miasto i na ulicę, wprowadzenie przestrzeni publicznej do wewnątrz zespołu, dlatego budynki ustawiliśmy prostopadle do ulicy, zamykając układ trzecim obiektem. Stworzyliśmy dzięki temu ,,wewnętrzne patio” z zielenią, miejscem spotkań i funkcjami wspólnymi, takimi jak kantyna czy restauracja - dodaje Rafał Degutis.

W środku pracownicy do swojej dyspozycji będą mieli prawie 500 miejsc parkingowych. Obiekt ma być przyjazny rowerzystom, przygotowano dla nich miejsca parkingowe oraz szatnie z prysznicami. Inwestor zapewnia, że biurowce będą pełne ekologicznych rozwiązań. Wśród nich między innymi: system grzewczy z rekuperacją i wykorzystanie wód opadowych.

Pierwszy budynek kompleksu ma zostać oddany do użytku w II połowie 2015 r.

    Więcej o:

Skomentuj:

Tensor. Nowy park biurowy w Gdyni [PROJEKT]