Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Hotel Tobaco w Łodzi z tytułem najpiękniejszego w Europie

red

Hotel Tobaco Łódź zdobył nagrodę w konkursie European Property Awards 2014

Hotel Tobaco Łódź

Hotel Tobaco znajduje się w centrum Łodzi, tuż obok Atlas Areny i Nowej Hali Targów EXPO. Otoczony jest zabytkowymi kamienicami i budynkami pofabrycznymi. Od 1895 r. mieściła się w nim wytwórnia tkanin i wyrobów wełnianych Karola Kretschmera. W 1932 roku na terenie fabryki swoją działalność rozpoczęła Państwowa Wytwórnia Papierosów. Niedawno gmach poddano rewitalizacji i zaadaptowano na cele mieszkaniowo-hotelowe.

Wnętrza hotelu zaprojektowała pracownia EC-5 Architekci. Projektanci nawiązali do designu lat 50. i 60. Zarówno w pokojach jak i w częściach wspólnych dominującym kolorem jest szarość, któremu towarzyszą akcenty w żywych kolorach: niebieskim, żółtym, fioletowym i zielonym.

Chcąc podkreślić fabryczną przeszłość budynku wyeksponowano ceglane ściany i sufity. W wielu miejscach użyto surowego betonu, między innymi do wykonania lady recepcyjnej, a w holu głównym pozostawiono na suficie odsłonięte instalacje.

Hotel Tobaco Łódź - wnętrza

Niedawno wnętrze Hotelu Tobaco zostało nagrodzone w konkursie European Property Awards 2014. Hotel Tobaco otrzymał nagrodę w dwóch kategoriach: Najlepsze wnętrze hotelu w Polsce oraz Najlepsze wnętrze hotelu w Europie.

Jesteśmy niezmiernie szczęśliwi, że to właśnie projekt wnętrz Hotelu Tobaco, naszego autorstwa, został wybrany jako zwycięzca europejskiego etapu konkursu. To co cieszy nas równie mocno to fakt, że mamy w Polsce inwestorów, którzy nie boją się inwestować w zabytkowe, często niszczejące nieruchomości i wraz z polskimi architektami zmieniają je w miejsca, którymi możemy chwalić się na arenie międzynarodowej - powiedziała Luiza Jodłowska, właściciel EC-5 Architekci

International Property Awards to międzynarodowy konkurs dla specjalistów rynku nieruchomości mieszkaniowych oraz nieruchomości komercyjnych. Nagroda w tym konkursie przyznawana jest corocznie od 1995 r. W ostatniej edycji w jury konkursu znalazło się trzech reprezentantów Izby Lordów: Lord Caithness, Lord Best i Lorda Courtown oraz ponad 70 ekspertów branżowych z całego świata.

    Więcej o:

Skomentuj:

Hotel Tobaco w Łodzi z tytułem najpiękniejszego w Europie