Łódź okiem młodego architekta [RYSUNKI]
Błażej Ciarkowski jest młodym architektem i wykładowcą, a przy okazji wieloletnim współpracownikiem Bryły. Tym przyjemniej jest nam poinformować o wystawie rysunków jego autorstwa i książce, która będzie jej towarzyszyć.








Błażej rysował zawsze i wszędzie - początkowo widoki Łodzi powstawały na serwetkach w barach i kawiarniach, w kalendarzu i notesach Moleskine, które zostały zaprezentowane w Krakowie podczas tegorocznej edycji Festiwalu Conrada w ramach wystawy „Moleskine Artysty”. Za namową Marty Królikowskiej z łódzkiej Galerii Sztuki ADI ART, powstają na formacie A4. Dalsza ich droga prowadzi prosto na sito do Krzysztofa KUKI Iwańskiego (Mistrzowie Zmianowi). W ten sposób powstanie seria grafik wykonanych w technice sitodruku artystycznego przedstawiające subiektywny obraz łódzkiej architektury.
Szkice i grafiki przedstawiają zarówno obiekty, które znamy z pocztówek i folderów prezentujących Łódź, jak i zaniedbane łódzkie podwórka. Obok detali eklektycznych kamienic - powojenny modernizm. Ostatnią ocalałą synagogę i luksusowe kamienice z lat 30. XX wieku. Jednym słowem - wszystko to, co przyciągnęło wzrok autora przemierzającego ulice Łodzi ze szkicownikiem i piórem.
Zupełnie przypadkowo wernisaż projektu RYS. zbiega się w czasie z wydaniem książki „Rysunek - zmysł architektury”. Autor ma nadzieję, że jest to pierwszy sygnał renesansu odręcznego szkicu, który potrafi powiedzieć o wiele więcej o architekturze niż robione masowo cyfrowe fotografie.
Premiera projektu RYS. odbędzie się 12 grudnia 2014 (piątek) o godzinie 19:00 w Galerii Sztuki ADI ART. w Łodzi przy ul. Piotrkowskiej 60.
- Więcej o:
Łódź - rusza najdroższy remont w historii! [WIZUALIZACJE]
Woonerf - pierwszy miejski podwórzec w Łodzi
Trwa budowa Muzeum Powstania Wielkopolskiego 1918-1919 w Poznaniu. Powstaje "podziemne serce" muzeum
Kościół św. Stanisława Kostki we Wrocławiu - monumentalny i piękny
PKP broni decyzji o rozbiórce postmodernistycznego dworca. Jakie mają argumenty?
Wieża Górnośląska w Poznaniu - budynek, który wyprzedził epokę
Ciechanów: wieża ciśnień jak "pączek z dziurką". Otwarto ją w 1976 roku
Zabytkowy, urokliwie położny dworzec kolejowy Pilchowice-Zapora na sprzedaż. Można go kupić za 160 tys złotych