Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Nowy budynek Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu. Dużo tańszy niż zakładano

red, poznan.gazeta.pl

W centrum poznania zakończyła się budowa Centrum Edukacyjnego Usług Elektronicznych. To nowy budynek tamtejszego Uniwersytetu Ekonomicznego. Jego projekt powstał w Autorskim Studiu Architektury ?ATRIUM?

Budynek stoi przy ul. Towarowej w centrum Poznania, tuż obok Dzielnicy Cesarskiej. Projektując gmach architekci musieli pamiętać o starych, zabytkowych sąsiadach. Fasadę gmachu wykonano z piaskowca, który ma nawiązywać do elewacji Zamku. Z kolei zdobiące wejście kolumny odwołują się do stojącego po drugiej stronie ulicy najstarszego budynku Uniwersytetu. Budynek z jednej strony sąsiaduje z aulą Akademii Muzycznej dlatego część elewacji wykonano ze szkła.

Rektor Uniwersytetu Ekonomicznego prof. Marian Gorynia przypomniał, że działkę przy ul. Towarowej uczelnia dostała od miasta w latach 90.

Wcześniej miał być tutaj 4-gwiazdkowy hotel Holiday Inn. Ale ówczesny rektor prof. Emil Panek przekonał miejskich radnych by przekazali ten teren naszej uczelni - mówił rektor podczas spotkania z dziennikarzami.

Początkowo sądzono, że cała inwestycja pochłonie 80 mln zł jednak kwotę udało się obniżyć do 55 mln zł. Jego budowa trwała dwa lata. W środku studenci mogą korzystać z kilkunastu pracowni komputerowych, 12 sal wykładowych na 50-100 osób. Dodatkowo w budynku są trzy sale audytoryjne na 280 osób każda, a w podziemiu znalazł się parking na 100 stanowisk.

    Więcej o:

Skomentuj:

Nowy budynek Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu. Dużo tańszy niż zakładano