Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Zabytkowa kamienica w Warszawie. Ma ponad 100 lat i wygląda jak nowa

red

Kamienica przy ul. Ordynackiej w Warszawie zyskała drugie życie. Na odbudowanym poddaszu powstały nowe mieszkania

Kamienica stoi na rogu ulic Okólnik i Ordynackiej. Zbudowana została w 1912 r. na terenach dawnej Ordynacji Krasińskich i jako jeden z nielicznych budynków ocalała w niemalże niezmienionej formie. Jednak przez wiele lat nie była remontowana.

Budynek prawdopodobnie zaprojektował Henryk J. Gay. Kamienica Ordynacka powstała, kiedy jej sąsiedztwo (ulice Okólnik, Ordynacka, Szczygla) rozkwitało pod "opieką" znamienitych warszawskich rodów. Ten fragment Warszawy stał się elegancką dzielnicą elit, w której obok luksusowych kamienic powstawały reprezentacyjne budynki użyteczności publicznej: Konserwatorium Muzyczne połączone ze starym Zamkiem Ostrogskich, gmach Cyrku Warszawskiego z czteropiętrową widownią na 3000 widzów, a na rogu kaplica św. Wincentego a Paulo, w której odbywały się najwytworniejsze śluby w stolicy.

Po wielu latach zaniedbań kamienicę udało się wreszcie wyremontować. Inwestycję przeprowadza firma ICON Real Estate. Została ona podzielona na trzy etapy. W pierwszym przeprowadzono prace renowacyjne w pomieszczeniach wspólnych kamienicy, odremontowano wewnętrzny dziedziniec i wejścia do klatek. W ramach drugiego etapu na zaadaptowanym poddaszu powstało 11 luksusowych apartamentów o powierzchni od 36 do 220 m kw.

W trzecim etapie planowana jest odbudowa zniszczonego w czasie II wojny światowej narożnika. Będzie on miał 6 pięter, które obsługiwane będą przez windę. Znajdzie się w nim tylko 5 apartamentów o powierzchni ok. 150 m kw. Każdy z nich będzie oferował widok w kierunku Skarpy Wiślanej.

Na ostatniej kondygnacji odbudowanej części zaprojektowano dwupoziomowy apartament z obszernym tarasem. Dodatkowo na parterze powstanie lokal usługowy.

    Więcej o:

Skomentuj:

Zabytkowa kamienica w Warszawie. Ma ponad 100 lat i wygląda jak nowa