Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Zwiedzanie Muzeum Pałacu w Wilanowie stało się łatwiejsze

red

By sprawnie poruszać się po przestrzeni publicznej niezbędny jest dobry system informacji i identyfikacji wizualnej. Ten dla Muzeum Pałacu w Wilanowie przygotowali projektanci z warszawskiej pracowni STUDIO 2X2

Zadaniem projektantów było stworzenie systemu oznakowania pałacu oraz parku i przedpola Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie. Ma on ułatwić turystom poruszanie się po terenie całego kompleksu. System ma też uporządkować i uspójnić przestrzeń informacyjną w zabytkowym budynku oraz w otaczającej go przestrzeni.

System Informacji Wizualnej to naszym zdaniem jedna z najciekawszych form grafiki użytkowej. Jest to dzieło działające na pograniczu projektowania graficznego i architektury, wymuszające ścisłą współpracę i spójność pomiędzy dwoma tymi dziedzinami. To projektant ma zadbać o to, by zwiedzający bez problemu odnalazł się i potrafił funkcjonować wewnątrz budynku - mówią projektanci.

Aby zadbać o czytelność systemu informacji wizualnej, który wpisany jest w różne epoki, style i barwy projektanci postanowili ograniczyć jego kolorystykę do minimum. Zastosowali dwa kroje pisma Clavo i Lelum Sans, które opracował Michał Jarociński (DadaStudio). Stworzony zestaw piktogramów wykorzystano na tablicach i w wydrukowanych ulotkach.

Dodatkowo tak opracowany system pojawił się na drukach informacyjnych i edukacyjnych.

Pierwsze efekty wprowadzenia nowego systemu informacji wizualnej są już widoczne. Muzeum zanotowało ośmiokrotnie większe zainteresowanie wypożyczaniem audioprzewodników.

    Więcej o:

Skomentuj:

Zwiedzanie Muzeum Pałacu w Wilanowie stało się łatwiejsze