Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Fotogaleria dnia: Narodowa Orkiestra Symfoniczna Polskiego Radia w Katowicach

Redakcja

Nową siedzibę Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia w Katowicach otwarto w październiku 2014 roku. Jej projekt powstał w pracowni Konior Studio. W swoim obiektywie budynek uchwycił fotograf architektury Bartosz Makowski (www.makowski.co)

Budynek zlokalizowany został w centrum miasta, na terenie po dawnym placu drzewnym kopalni "Katowice". Nieopodal znalazło się Muzeum Śląskie, Międzynarodowe Centrum Kongresowe oraz znany Spodek.

Gmach wyróżnia się elewacją, którą wykonano z cegły klinkierowej. Ma ona nawiązywać do tradycyjnej, śląskiej architektury. Architekci chcieli to osiągnąć dzięki czerwonemu wykończeniu nisz okiennych, które przywodzi na myśl domy na robotniczym osiedlu Nikiszowiec.

Siedziba NOSPR jest niczym budynek w budynku. W środku znalazła się imponująca sala koncertowa. Została ona zaprojektowana w kształcie winnicy, czyli z podium otoczonym przez widownię. Sala może pomieścić nawet 1800 słuchaczy.

Budynek NOSPR posiada niezbędne dla tego typu obiektów pomieszczenia techniczne, garderoby i sale prób. Wokół sali koncertowej zbudowano liczący pięć kondygnacji budynek z foyer umieszczonym w atrium. W podziemiach znalazł się parking, który może pomieścić 112 samochodów. Prócz foyer w obiekcie znajdują się: biblioteka, sala konferencyjna, restauracja i pomieszczenia biurowe. Więcej fotografii architektury na stronie fotografa www.makowski.co

Skomentuj:

Fotogaleria dnia: Narodowa Orkiestra Symfoniczna Polskiego Radia w Katowicach