Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

W Warszawie powstał mural wspierający gastronomię

mat. architektów/red. WG

W Warszawie, przy stacji metra Politechnika, pojawił się mural, przypominający stronę ogłoszeniową w gazecie. W ten sposób artyści z Good Looking Studio chcą wyrazić swoje wsparcie dla branży gastronomicznej.

Warszawski mural wspierający gastronomię od Good Looking Studio.
Warszawski mural wspierający gastronomię od Good Looking Studio.
Fot. Radek Nowik

W dobie pandemii branża gastronomiczna jest jedną z tych, które mocno ucierpiały wskutek wprowadzonych obostrzeń i zakazów. Wiele lokali ogłosiło upadłość, inne walczą o przetrwanie. Nadzieją na przetrwanie miała być pomoc Państwa. Jednak, jak deklarują właściciele restauracji, nie otrzymali oni wsparcia lub było one znikome, niepozwalające na pokrycie kosztów. Zamiast pomocy pojawiły się nowe obostrzenia i zakazy, które stale są przedłużane. Branża gastronomiczna w znacznej mierze jest zdana na siebie, a frustracja właścicieli rośnie. Tych, którzy stanęli pod ścianą, doprowadziła w ostatnim czasie do otwarcia lokali pomimo zakazów. Pozostali starają się przetrwać ponowne zamknięcie.

Zobacz także: Clean Art - wodne murale na warszawskich budynkach. Malowane "na brudzie" obrazy pokażą czym oddychamy>>

Stworzyliśmy mural, który ma przypominać stronę ogłoszeniową w gazecie. Zamieszczone na nim anonse promują lokalną gastronomię. Wiele z tych miejsc to lokale naszych przyjaciół, czy też po prostu takie, które lubimy odwiedzać. Ten mural ma jednak wymiar symboliczny, ma zwrócić uwagę na ciężką sytuację rynku restauracyjnego. Zrobiliśmy to pro bono, a naszym celem jest zachęcenie Polaków do wspierania gastronomii w swojej okolicy. Zróbmy to po to, żeby po odmrożeniu gospodarki móc wrócić do naszych ulubionych miejsc.

 

tłumaczy Karol Klepacki z Good Looking Studio.

Do wzięcia udziału zaproszonych zostało dwunastu przedstawicieli warszawskiej gastronomii: Cafe Mozaika, Casa di Tuzza, Gringo Bar, Kręgliccy, Ocho, Ósma Kolonia, Relaks kawiarnia, Soul Food, The Cool Cat, The Roots Coctail Bar, Warmut, Wege Mikser.

Mural wspierający warszawskie lokale gastronomiczne znajduje się na ul. Jaworzyńskiej 7/9, przy stacji metro Politechnika w Warszawie.

Inicjatywa jest realizowana pro bono przez Good Looking Studio.

 

Skomentuj:

W Warszawie powstał mural wspierający gastronomię