Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Nowy mural na warszawskiej Saskiej Kępie. Hołd dla liternictwa

Mat. prasowe/red. WG

Typograficzny mural od Good Looking Studio pojawił się na warszawskiej Saskiej Kępie. Przedstawia on łaciński alfabet o kroju liter "Architectural Spirit".

Nowy typograficzny mural na Saskiej Kępie od Good Lokking Studio
Nowy typograficzny mural na Saskiej Kępie od Good Lokking Studio
Fot. Radek Nowik

Nowy mural na Saskiej Kępie

Nowy mural od Good Looking Studio - specjalistów w dziedzinie ręcznie malowanych reklam, murali artystycznych i grafik ściennych, pojawił się się na elewacji budynku przy ul. Greckiej 17 na Saskiej Kępie w Warszawie.

Typograficzny mural przedstawiający łaciński alfabet o kroju liter zwanym "Architectural Spirit" to kolejny projekt zainicjowany i zrealizowany przez Good Looking Studio, który przybliża tematykę literniczą. W 2019 mural "Wallphabet" pojawił się przy skrzyżowaniu ul. Madalińskiego i Sandomierskiej w Warszawie.

Mural Wallphabet przy ul. Madalińskiego 11 w Warszawie. Proj. Good Looking Studio

Mural na Saskiej Kępie powstał we współpracy z artystą z Danii – Jakobem Engbergiem, który tworzy pod pseudonimem Copenhagen Signs. Praca na Saskiej Kępie jest oszczędna w formie - ma tylko 3 kolory.

Warto zwrócić uwagę, na sposób w jaki został zaprojektowany mural. Litery zostały napisane pędzlem, każda linia była pociągnięta jednokrotnie, bez poprawiania. Dodatkowo alfabet ma formę instruktarzu, który obrazuje, jak wykonać go samemu. Przy poszczególnych kreskach znajdują się bowiem strzałki ukazujące kierunek pociągnięć pędzla, które składają się na poszczególne litery.

Kilka lat temu uruchomiliśmy projekt o nazwie Sign Painters Poland. Jest to nasza oddolna inicjatywa, mająca na celu propagowanie szyldziarstwa i ręcznego malowania liternictwa w Polsce. Dotychczas zorganizowaliśmy kilkanaście szkoleń z mistrzami tego fachu z całego świata, relacjonowaliśmy nasze wizyty na  poświęconych tej tematyce imprezach o nazwie „Letterheads”, które odbywają  się w różnych krajach. Wszystko to z zamiłowania do rzemiosła, które w Polsce wciąż pozostaje mało znane

– mówi Karol Szufladowicz z Good Looking Studio.

Mural przy ul. Greckiej 17 jest kontynuacją ogólnoświatowego trendu o nazwie #wallphabet. Miłośnicy liternictwa, szczególnie ręcznie malowanego, tworzą na ścianach alfabety, które pokazują piękno i różnorodność stylów literniczych. Są jednocześnie ćwiczeniem rzemiosła ręcznego malowania liter, które ma szczególne zastosowanie w tradycyjnym szyldziarstwie.

Skomentuj:

Nowy mural na warszawskiej Saskiej Kępie. Hołd dla liternictwa