Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Słoń leśny na ścianie - Warszawa będzie mieć nowy mural

Redakcja Pressland/WG

Na ścianie kamienicy przy Skierniewickiej 11 jeszcze w tym roku pojawi się nowy mural zaprojektowany przez Martę Żylską. Przedstawiające słonia leśnego malowidło, ma przypominać o znalezieniu podczas budowy II linii metra szczątków prehistorycznego zwierzęcia.

Przy Skierniewickiej 11 w Warszawie powstanie nowy mural
Przy Skierniewickiej 11 w Warszawie powstanie nowy mural
Kolaż bryla.pl (z lewej: screen Google Maps; z prawej mat. prasowe)

Pod koniec 2018 roku, na budowie stacji metra Płocka, znaleziono szczątki prehistorycznego zwierzęcia. Długo trwały dyskusje nad tym, czy był to mamut czy słoń leśny. Ostatecznie okazało się, że kości należały do samicy słonia leśnego. Żyła ona na tym terenie między 132 a 115 tysiącami lat temu. Zarówno mieszkańcy jak i urzędnicy, zastanawiali się jak upamiętnić to niezwykłe znalezisko. Proponowano np. ustawienie na stacji metra gabloty z wyeksponowanym szkieletem. Ostatecznie postawiono na mural.

W czerwcu Urząd Dzielnicy Wola zorganizował konkurs "Wolskie odkrycie – prehistoryczne życie”. Zadaniem konkursowym było wykonanie projektu muralu, który ozdobi ścianę budynku przy ul. Skierniewickiej 11. Zgłoszono kilkadziesiąt projektów. Zwyciężyła Marta Żylska. Kolorowy mural będzie przedstawiał słonia leśnego stojącego obok... stacji metra. Na malowidle pojawi się również prehistoryczna fauna i flora.

Mural przy ul. Zamoyskiego 29 zrealizowany przez Good Looking Studio

W najbliższym czasie wyłonimy wykonawcę, czekamy również na decyzję ornitologiczną i przystępujemy do pracy. Mural powstanie po zakończeniu sezonu lęgowego ptaków, a jeśli uda się uzyskać wcześniej opinię ornitologiczną, że budki dla jerzyków nie są zasiedlone przez ptaki, to do pracy przystąpimy wcześniej tj. w okresie wczesnojesiennym

mówi Mateusz Matejewski, dyrektor ZGN Wola.

Mural będzie miał wymiary 15 m na 13 m. Jak Wam się podoba zwycięski projekt? Czekamy na Wasze opinie.

Projekt nowego warszawskiego muralu
Projekt nowego warszawskiego muralu
Fot. mat. prasowe

Skomentuj:

Słoń leśny na ścianie - Warszawa będzie mieć nowy mural