Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Nowy warszawski mural - David Bowie na żoliborskim bloku

red

Fanom muzyki Davida Bowiego nie trzeba przedstawiać. W Warszawie powstał właśnie mural upamiętniający krótką wizytę muzyka w roku 1976.

Mural przedstawiający Davida Bowiego
Mural przedstawiający Davida Bowiego
Stacja Muranów, fot. Marianna Sowińska

Kilka dni temu odsłonięto w Warszawie nowy mural upamiętniający wizytę w naszej stolicy znanego muzyka. Pomysłodawcą całej akcji była Stacja Muranów, która zorganizowała konkurs na grafikę, która miałaby znaleźć się na jednym z żoliborskich bloków. Zwycięzcą okazał się Dawid Celek, który w swojej pracy połączył charakterystyczny wizerunek Davida Bowiego z błyskawicą na twarzy z Pałacem Kultury i Nauki.

Wybór żoliborskiego bloku nie był przypadkowy. W 1976 David Bowie jadąc pociągiem przez Warszawę miał kilkudziesięciominutowy postój. Z dworca Warszawa Gdańska przeszedł się na plac Wilsona (wówczas Komuny Paryskiej), a skutkiem tej wizyty było powstanie jednej z piosenek artysty.

W tamtych latach bryła dworca była jeszcze nowoczesna i nie obudowana całą masą przybudówek, które pojawiły się w późniejszym okresie. Przez przeszklone elewacje otwierał się szeroki widok na modernistyczne zabudowania Żoliborza.

Mural można oglądać na elewacji bloku przy ulicy Marii Kazimiery 1 w Warszawie.

ZOBACZ ZDJĘCIA >>>

O nowym muralu czytaj też na warszawa.wyborcza.pl.

    Więcej o:

Skomentuj:

Nowy warszawski mural - David Bowie na żoliborskim bloku