Rozbudowa gdańskiego lotniska ukończona [ZDJĘCIA]

red

W Gdańsku dobiegły końca prace nad rozbudową terminalu T2. pasażerowie mogą już korzystać z powiększonego budynku, nowych rękawów pasażerskich oraz nowego układu drogowego wokół lotniska. Wszystkie prace zwiększyły przepustowość rębichowskiego portu do 7 milionów pasażerów rocznie.

Nowa część terminalu gdańskiego lotniska
Nowa część terminalu gdańskiego lotniska
Jan Rusek

Rozpoczęta na początku 2014 roku rozbudowa lotniska właśnie dobiegła końca. Tym samym, port uzyskał swój planowany na początku docelowy rozmiar.

Pierwotnie projekt został okrojony - pojawiły się problemy z własnością gruntu i wywłaszczeniem właścicieli. Dlatego hala terminalu została zmniejszona, aby zdążyć z budową na Euro 2012. Teraz udało się powiększyć budynek do pierwotnie planowanych rozmiarów.

Pierwsi podróżni korzystają już z powiększonej o ok 1/3 hali, nowych rękawów pasażerskich oraz nowego układu drogowego. Wybudowano także łącznik z właśnie otwartą nową stacją Pomorskiej Kolei Metropolitalnej. W podziemiach pojawił się także salonik VIP.

Pasażerowie korzystają z udogodnień, jakie oferuje salonik VIP, my w tym czasie dokonujemy odprawy bagażowo-biletowej. Potem podróżny wybiera, czy chce znaleźć się na pokładzie samolotu jako pierwszy czy ostatni i zgodnie z tą preferencją jest dowożony limuzyną - wylicza Michał Dargacz, rzecznik lotniska.

Wszystkie prace mają na celu zwiększenie przepustowości lotniska oraz poprawę komfortu pasażerów. Prace związane z rozbudową kosztowały 150 mln zł.

ZOBACZ ZDJĘCIA>>>

Więcej o inwestycji czytaj też na: trojmiasto.wyborcza.pl

Skomentuj:

Rozbudowa gdańskiego lotniska ukończona [ZDJĘCIA]