Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Rozbudowa gdańskiego lotniska ukończona [ZDJĘCIA]

red

W Gdańsku dobiegły końca prace nad rozbudową terminalu T2. pasażerowie mogą już korzystać z powiększonego budynku, nowych rękawów pasażerskich oraz nowego układu drogowego wokół lotniska. Wszystkie prace zwiększyły przepustowość rębichowskiego portu do 7 milionów pasażerów rocznie.

Rozpoczęta na początku 2014 roku rozbudowa lotniska właśnie dobiegła końca. Tym samym, port uzyskał swój planowany na początku docelowy rozmiar.

Pierwotnie projekt został okrojony - pojawiły się problemy z własnością gruntu i wywłaszczeniem właścicieli. Dlatego hala terminalu została zmniejszona, aby zdążyć z budową na Euro 2012. Teraz udało się powiększyć budynek do pierwotnie planowanych rozmiarów.

Pierwsi podróżni korzystają już z powiększonej o ok 1/3 hali, nowych rękawów pasażerskich oraz nowego układu drogowego. Wybudowano także łącznik z właśnie otwartą nową stacją Pomorskiej Kolei Metropolitalnej. W podziemiach pojawił się także salonik VIP.

Pasażerowie korzystają z udogodnień, jakie oferuje salonik VIP, my w tym czasie dokonujemy odprawy bagażowo-biletowej. Potem podróżny wybiera, czy chce znaleźć się na pokładzie samolotu jako pierwszy czy ostatni i zgodnie z tą preferencją jest dowożony limuzyną - wylicza Michał Dargacz, rzecznik lotniska.

Wszystkie prace mają na celu zwiększenie przepustowości lotniska oraz poprawę komfortu pasażerów. Prace związane z rozbudową kosztowały 150 mln zł.

    Więcej o:

Skomentuj:

Rozbudowa gdańskiego lotniska ukończona [ZDJĘCIA]