Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Nowy gmach ASP w Katowicach. Jak wygląda budynek dla studentów sztuki? [ZDJĘCIA]

red

Nowy gmach Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach jest już gotowy. Nowy budynek służy nie tylko studentom, ale także wszystkim mieszkańcom Katowic. W jego wnętrzu znalazły się także biblioteka, kawiarnia, galeria i sala kinowa. Czy forma nowego budynku godnie reprezentuje uczelnie poświęconą sztuce?

W Katowicach gotowy jest już obiekt, który ze względu na wyjątkową funkcję - siedzibę Akademii Sztuk Pięknych zasługuje na wyjątkową formę i szczegółowe opracowanie, które przyczyni się do podniesienia jakości przestrzeni poprzez wprowadzenie architektury na najwyższym poziomie. Zagłosujcie w naszej sondzie pod artykułem, czy Waszym zdaniem katowicka realizacja zasługuje takie miano.

Nowy obiekt to trzy połączone ze sobą budynki, pomiędzy którymi powstał wewnętrzny dziedziniec. Pracownia An Archi Group zaproponowała aby jeden z budynków otrzymał bardziej dynamiczną formę oraz skontrastowany kolor w stosunku do pozostałych części kompleksu.

Wewnątrz zaplanowano około 150 sal, w tym nowoczesne studio filmowe, salę kinową czy bibliotekę. W obiekcie powstały także dwa parkingi - podziemny na 128 samochodów i naziemny z miejscami dla 60 pojazdów.

Nowa siedziba znajdzie się przy ulicy Raciborskiej, w miejscu dawnych warsztatów wojskowych.

    Więcej o:

Skomentuj:

Nowy gmach ASP w Katowicach. Jak wygląda budynek dla studentów sztuki? [ZDJĘCIA]