Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Interaktywna mapa Katowic. Znajdziesz na niej informacje o każdym budynku

red

W internecie powstała strona, której z pewnością nie powinien przeoczyć żaden miłośnik tego Katowic. Na interaktywnej mapie umieszczono wszystkie budynki wraz z datą ich powstania oraz najciekawszymi informacjami o najważniejszych obiektach.

Interaktywna mapa Katowic
Interaktywna mapa Katowic
http://katowickiebudynki.eu

Medialab Katowice przygotował nie lada gratkę dla miłośników architektury Katowic. Na interaktywnej stronie stworzył mapę wszystkich katowickich budynków.

Przy każdym umieszczona jest data oddania do użytku, a przy najciekawszych obiektach także najważniejsze informacje takie jak nazwisko architekta lub linki do artykułów w portalu Wikipedia poświęconym poszczególnym budynkom.

Na stronie dostępny jest też suwak, na którym można wybrać przedziały dat i patrzeć na mapę jak pojawiają się na niej kolejne obiekty oddawane do użytku w następnych latach.

Dane potrzebne do stworzenia mapy zostały pozyskane z Wydziału Geodezji Urzędu Miasta w Katowicach. Cały czas dodawane są do niej kolejne informacje pozyskane z różnych materiałów źródłowych, tak, aby zawierała dokładne informacje o jak największej liczbie budynków.

Mapa dostępna jest na stronie http://katowickiebudynki.eu. Trzymamy kciuki za rozwój serwisu oraz mamy nadzieję, że niebawem będzie można sprawdzić historię budynków w podobny sposób nie tylko w Katowicach, ale także w pozostałych polskich miastach.

Skomentuj:

Interaktywna mapa Katowic. Znajdziesz na niej informacje o każdym budynku