Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Fotogaleria dnia: Międzynarodowe Centrum Kongresowe w Katowicach

Kamil Białas

W swoim obiektywie budynek uchwycił fotograf architektury Bartosz Makowski (www.makowski.co)

Międzynarodowe Centrum Kongresowe w Katowicach zaprojektowane zostało przez biuro JEMS Architekci. Nietypowa bryła powstała w sąsiedztwie słynnego Spodka, nowej siedziby Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia w Katowicach oraz Muzeum Śląskiego.

Architekci zaprojektowali budynek w formie ciemnego prostopadłościanu, który został przykryty zielonym dachem schodzącym w dół trawiastą doliną. W ten sposób podzielili bryłę na dwie części. Z jego wnętrza korzystać mogą goście organizowanych w nim wydarzeń, natomiast zielony dach powstał w formie publicznego placu, z którego korzystać mogą wszyscy. Ten ostatni element jest szczególnie ważny ponieważ architekci chcieli nadać budynkowi miastotwórczy charakter, który otworzy się na mieszkańców Katowic.

W środku znalazło się wiele pomieszczeń. Wśród tych najważniejszych wymienić można: foyer główne, salę wielofunkcyjną, salę bankietową, audytorium, zespół sal konferencyjnych, restaurację i kawiarnię.

Foyer główne przecina budynek po przekątnej, zapewniając w ten sposób łatwą dostępność do podstawowych funkcji gmachu. Foyer posiada dwa wejścia - pierwsze zlokalizowano od strony placu Honorowego Spodka, drugie od strony ulicy Olimpijskiej. W tej części budynku można zaczerpnąć informacji o nadchodzących wydarzeniach oraz kupić bilety wstępu. Dodatkowo w przestrzeni tej organizować można wystawy i targi.

Obok znalazła się sala wielofunkcyjna, którą można łatwo podzielić na trzy niezależne od siebie sale. Umożliwia to system ruchomych ścian. To właśnie tutaj będą organizowane główne wystawy oraz targi. W budynku powstała także sala bankietowa, w której organizować można różne uroczystości, w tym między innymi wesela.

W obiekcie mogą być organizowane również niewielkie koncerty. Audytorium wyposażono w scenę oraz niezbędne zaplecze techniczne. Ta część budynku pomieścić może nawet 600 osób.

Powstały w budynku Zespół Sal Konferencyjnych zaprojektowany został tak, aby umożliwić do niego dostęp bezpośrednio od strony ulicy Olimpijskiej, Placu Honorowego oraz z foyer głównego. Składa się on z 18 sal, których część dodatkowo można dzielić na mniejsze. Więcej fotografii architektury na stronie fotografa www.makowski.co.

    Więcej o:

Skomentuj:

Fotogaleria dnia: Międzynarodowe Centrum Kongresowe w Katowicach