Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Budowa Cuprum Arena na finiszu

dll

Powoli dobiega końca budowa galerii handlowej Cuprum Arena w Lubinie. Jej projekt przygotowała pracownia Studio ADS, znana z poznańskiej realizacji Starego Browaru.

śląsk, centrum handlowe, lubin, polska, studio ads, cuprum arena
Cuprum Arena w Lubinie
Źródło: Studio ADS

 

 

Podobnie jak Stary Browar, także i budynek Cuprum Arena posiada niebanalną architekturę, nawiązującą do industrialnego charakteru miasta.

 

Gmach galerii jest wznoszony na planie okręgu, co stanowi novum w kategorii projektów dużych obiektów handlowych. Jej koncepcja odwołuje się z jednej strony do archetypicznej formy antycznych aren, stanowiących centra życia społecznego starożytnych miast, a z drugiej, do futurystycznej bryły pojazdu kosmicznego, co podkreśla nowoczesność zastosowanych rozwiązań.

 

 

Obiekt zlokalizowany został na działce o areale przekraczającym 6,5 ha między ulicami Wrocławską, gen. Władysława Sikorskiego oraz Mikołaja Kopernika. Wnętrze Cuprum Arena tworzą przestrzenie głównego atrium i galerii. Tu na prawie 70 tys. m2 powierzchni użytkowej zlokalizowanych będzie m.in. 120 placówek handlowych, lokale gastronomiczne i usługowe, a także multipleks z sześcioma salami kinowymi, centrum urody, fitness i SPA.  Kompleks dysponować będzie także wielopoziomowym parkingiem na 600 miejsc.

 

Pierwotnie Cuprum Arena miała być oddana do użytku już na jesieni 2008 roku, jednak w wyniku przedłużających się prac konstrukcyjnych, oficjalny termin otwarcia został przesunięty na 6 maja br.

 

dll

 

Zobacz także:

 

Zakupy na światowym poziomie

Świątynia konsumpcji od Daniela Libeskinda

Centrum handlowe Agora 

Skomentuj:

Budowa Cuprum Arena na finiszu