Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Złota 44 - zamarł ruch na budowie

Miachał Wojtczuk

Na dobre zamarł ruch na budowie apartamentowca Złota 44 . Na betonowym szkielecie budynku wczoraj pracowali tylko robotnicy rozbierający dźwig.

Złota 44, daniel libeskind, warszawa, wieżowiec
10 GRUDNIA. Miniony rok do udanych może zaliczyć także deweloper warszawskiego apartamentowca Złota 44. Po latach zmagania się z kryzysem finansowym, sąsiadami podważającymi pozwolenie na budowę i rozprawami sądowymi, fortuna spojrzała na tę inwestycję łaskawiej, i 10 grudnia 2010 roku nastąpiło uroczyste wznowienie budowy. Ukończenie wieżowca projektu Libeskinda planowane jest na koniec 2012 roku.
Złota 44 - materiały inwestora

 

 

Budowlańcy zdemontowali wczoraj najniższy z trzech dźwigów. Były to w zasadzie jedyne prace prowadzone wczoraj przy Złotej 44 .

 

Budowa wieżowca zaprojektowanego przez Daniela Libeskinda zatrzymała się na początku ub. tygodnia. Z 17-piętrowego betonowego szkieletu budynku zeszli robotnicy, a firmy podwykonawcze zwróciły sprzęt do wypożyczalni.


Inwestor drapacza chmur, firma Orco Property Group, mocno odczuł globalny kryzys finansowy. Zmiana podejścia banków do udzielania kredytów hipotecznych i zapaść na rynku nieruchomości sprawiły, że mieszkania sprzedają się dużo gorzej. W Złotej 44 od prawie dwóch lat nie zmieniła się liczba sprzedanych lub zarezerwowanych apartamentów.

 

 Złota 44 proj Daniela Libeskinda

Czy wieżowiec w kształcie żagla ma szansę powstać?

 

Jak zapewnia Alicja Kościesza z Orco, demontaż dźwigu był zaplanowany dużo wcześniej z powodów technologicznych. Pytana o przyczynę bezruchu na budowie powiedziała: - Trwają negocjacje na temat restrukturyzacji finansowania tego projektu z bankiem oraz rozmowy z naszymi partnerami.

 

 

 

Czytaj więcej

 

 

Michał Wojtczuk

źródło: Gazeta Wyborcza Warszawa

 

 

Zobacz także:

 

Dom jednorodzinny od Daniela Libeskinda

 

L - jak Libeskind

 

Budowa Sky Tower wstrzymana

 

Skomentuj:

Złota 44 - zamarł ruch na budowie