Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Nowosądeckie Miasteczko Multimedialne

buma

W Nowym Sączu powstanie nowoczesny Park Technologiczny. Konkurs na opracowanie koncepcji architektonicznej wygrało biuro Artur Jasiński i Wspólnicy.

Innowacyjne technologie, młodzi naukowcy i nowoczesny budynek schowany pod dachem naturalnego wzniesienia. Inicjatywa budowy Parku Multimedialnego pochodzi od nowosądeckiej Wyższej Szkoły Biznesu. Pomysł znalazł się wśród dziesięciu kluczowych projektów dla rozwoju gospodarki stworzonej przez Ministerstwo Rozwoju Regionalnego, który dofinansowanie otrzyma również z funduszy unijnych.

W konkursie na opracowanie koncepcji architektonicznej wzięło udział 17 pracowni. Zwycięski projekt za główny cel zakłada połączenie funkcjonalności, przestrzennej dostępności oraz rozwiązań ekologicznych. Budynek powstanie na działce o nieregularnym kształcie opartej o zbocze, co wpłynęło na kształt projektu. Obiekt o powierzchni 12 tys. m.kw. zostanie wbudowany we wzniesienie i przykryje go trawiasty dach. Oś konstrukcji stanowi główna bryła budynku, w której mieści się hol wejściowy o wysokości dwóch kondygnacji. Nad nim nadbudowane są trzy skrzydła biurowo - laboratoryjne, które pokrywa ?zielony" dach. Stropodachy pokryte trawą dostępne będą dla odwiedzających Park Multimedialny. Każde z nadwieszonych skrzydeł chronione  będzie przed nadmiernym nagrzewaniem podwójną warstwą szkła, co zapewni również doskonałe warunki akustyczne.

Hol wejściowy ma pełnić funkcję integracyjną. Można się z niego dostać do każdego ze skrzydeł. Autorzy projektu chcą, by ta kondygnacja obiektu przypominała ulicę i oferowała odwiedzającym szeroki zakres aktywności. Na parterze znajdować się będą m.in. sale konferencyjne, kawiarnia, bank, bistro, klub fitness oraz księgarnia multimedialna. W okresie letnim natomiast hol może być całkowicie otwierany na trawiasty dziedziniec.  

W dalszym etapie inwestycji planowana jest również budowa studia na stoku wzgórza, który miałby stanowić dominantę przestrzenną projektu. Dostać się do niego będzie można z holu głównego za pomocą kolejki szynowej oraz drogą dojazdową.

Nowosądecki Park Multimedialny to projekt zdominowany przez naturę. Obiekt doskonale wtapia się w zbocze i wydaje się być jego naturalną częścią, a dzięki ekologicznym rozwiązaniom będzie przyjazny dla otoczenia.

Budynek ma kosztować 56.4 mln złotych i powstanie w ciągu czterech najbliższych lat w nowosądeckiej dzielnicy Zabełcze.

    Więcej o:

Skomentuj:

Nowosądeckie Miasteczko Multimedialne