Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Nowy projekt JEMS Architekci zablokowany

red

Nowy projekt pracowni JEMS Architekci - lekki, przeszklony pawilon handlowy, który miał stać się częścią  modernizacji bazaru przy Banacha w Warszawie nie doczeka się realizacji w tym roku. Sąsiadująca z Zieleniakiem wspólnota mieszkaniowa oprotestowała warunki zabudowy - pawilon zasłoniłby reklamę na ich domu.

Modernizacja Zieleniaka, liczącego ponad 100 lat targowiska z dramatyczną historią, miała być modelowym przykładem nowoczesnego miejskiego targowiska. Kosztem 13 mln zł ma tu stanąćpawilon w kształcie kwadratowej podkowy z licznymi wejściami do hali targowej. Znajdzie się w niej 166 stoisk w rzędach tworzących alejki handlowe. Na placu przed pawilonem - miejsce dla ok. 30 samochodów dostawczych lub zwykłych stoisk. Plac targowy ma pełnić funkcję placu miejskiego z zielenią, ławeczkami i małą architekturą. Po wybudowaniu nowego Zieleniaka miasto miało zmodernizować resztę bazaru na Banacha, tzw. przemysłową.

Przebudowa Zieleniaka stała się jednak wątpliwa, ponieważ mieszkańcy sąsiadującego z Zieleniakiem bloku przy ul. Grójeckiej 99 odwołali się od wydanych przez prezydent miastawarunków zabudowy dla tej inwestycji polegającej na budowie budynku wielofunkcyjnego z garażem podziemnym i placem targowym na działkach między ul. Grójecką a Skorochód-Majewskiego. - Mamy aż pięć zastrzeżeń - mówi przedstawiciel zarządu wspólnoty. Chodzi o plan budowy hali, która od strony ul. Grójeckiej będzie podwyższona o jedną kondygnację. W środku znajdzie się m.in. biblioteka publiczna. - To oznacza, że pawilon zasłoni widok od ulicy na reklamę wiszącą na ścianie budynku. A ona daje nam 50-100 tys. rocznie. Dzięki niej remontujemy budynek - słyszymy.

Mimo to urzędnicy są dobrej myśli. - Prace nad projektem trwają, a zarzuty wspólnoty są absurdalne - słyszymy w ratuszu. Optymizm panuje też w pracowni JEMS Architekci. - Będziemy mieli piękny bazar. Miasto robi wszystko, by doprowadzić do końca tę inwestycję - mówi z przekonaniem Paweł Majkusiak z tej pracowni.

Grzegorz Lisicki

Źródło: Gazeta Wyborcza Stołeczna

    Więcej o:

Skomentuj:

Nowy projekt JEMS Architekci zablokowany