Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Architektura bez granic w Warszawie

Architektura bez granic w Warszawie

We czwartek, 28 października w Teatrze Kamienica odbędzie się kolejne spotkanie z cyklu Architektura bez Granic - Inspiracje. Imprezę otworzy pokaz filmu Metropol PARASOL o najnowszej inwestycji arch. Jurgena Mayera w Sewilli. Spotkanie uświetni monodram w wykonianiu Justyny Sieńczyłło pt. "Mój Dzikus".

Na spotkaniu będzie tez można obejrzeć krótką wideo- relację, którą nakręcono podczas debaty z udziałem niemieckiego architekta Jurgena Mayera w Krakowie. Brał on udział w niezwykłej rozmowie ze znanym, polskim projektantem Przemo Łukasikiem podczas spotkania poświęconego projektowaniu poza granicami swojego państwa. Debata poruszała kwestie poszukiwań lokalnego kontekstu w dobie globalizacji architektury, a także o tym co polska architektura może zaoferować światu i dlaczego wciąż chętniej importujemy niż eksportujemy? Spotkanie poprowadzi arch. Oskar Grąbczewski.

Sylwetki architektów:

Jürgen Mayer H. (J.MAYER H. Architects)

Urodził się w 30 Października 1965 r. Studiował na Uniwersytecie w Stuttgarcie, Cooper Union w Nowym Jorku i Uniwersytecie Princeton.

Aktualne projekty obejmują kamienice Scharnhauser Park w Ostfildern, HeatSeat - wrażliwy na temperaturę mebel, jadalnia z Uniwersytetu w Karlsruhe i Metropol Parasol - przebudowa Plaza de la Encarnacion w Sewilli.

Biuro J.MAYER H. Architects od ponad siedmiu lat zajmuje się architekturą, planowaniem urbanistycznym, projektowaniem produktów oraz komunikacją.

Projekty są opracowywane i nadzorowane od momentu tworzenia konceptu po jego wdrożenie. W procesie tworzenia istotną rolę odgrywa współpraca między ekspertami
z różnych dziedzin. Ważną część pracy biura stanowią specjalne projekty badawcze, opracowywane we współpracy z międzynarodowymi uniwersytetami.
Projekty i przedmioty wykonane przez J.MAYER H. stanowią część kolekcji Muzeów Sztuki Nowoczesnej w Nowym Jorku i San Francisco oraz kolekcji prywatnych.

Jurgen Mayer jest projektantem hotelu Park Inn w Krakowie, w którym będzie się odbywać spotkanie.

Przemo Łukasik (MEDUSA GROUP)

Urodził się w 1970 roku w Chorzowie. Studiował na Politechnice Śląskiej i w Ecole d`Architecture Paris- Villemin we Francji. Pracę dyplomową "CITY_CODES" (wraz z Łukaszem Zagałą) obronił w 1997roku. Praktykę projektową odbył w pracowniach w Berlinie i w Paryżu. Od 1997 roku wraz z Łukaszem Zagałą prowadzi autorską pracownię Medusa Group.

Medusa Group jest studiem zaangażowanym w projekty związane z architekturą, planowaniem przestrzennym, grafiką i wzornictwem przemysłowym. Projekty te są laureatami wielu nagród krajowych i zagranicznych. Pracownia realizuje je jako generalny projektant i współpracuje z renomowanymi biurami inżynierskimi w zakresie branż poza branżą architektoniczną. Bierze również aktywny udział w realizacji inwestycji w postaci nadzorów autorskich oraz inwestorstwa zastępczego. Wśród projektów pracowni można wyróżnić m.in. adaptację zabytkowego spichlerza w Gliwicach, czy zespół budynków biurowych w Warszawie i wiele innych, które znalazły uznanie tak w Polsce, jak i za granicą.

Oskar Grabczewski (OVO Grąbczewscy Architekci)

Urodzony w 1970r., absolwent Politechniki Śląskiej, w latach 2000- 2008 sekretarz i wiceprezes SARP O/Katowice, współtwórca i wiceprezes Instytutu Współczesnego Miasta w Katowicach. Wraz z żoną Barbarą Grąbczewską od 2002 r. prowadzi w Katowicach pracownię OVO Grąbczewscy Architekci. OVO zajmuje się projektami w każdej skali- od projektów urbanistycznych (wyróżnienie w konkursie na bulwary Wisły w Warszawie 2009 wraz z Rar- 2 Laboratorium Architektury) i wielkoskalowych projektów architektoniczno-urbanistycznych (wyróżnienie w konkursie na Muzeum Wojska Polskiego w Warszawie 2009), poprzez budynki użyteczności publicznej, przemysłowe, komercyjne oraz mieszkalne, aż do projektów willi i domów jednorodzinnych, wnętrz i designu.

OVO Grąbczewscy Architekci uzyskali kilkadziesiąt międzynarodowych i krajowych nagród i wyróżnień za twórczość architektoniczną, w tym Nagrodę Roku SARP 2006 za najlepszą realizację w Polsce, Nagrodę Polski Cement w Architekturze 2006, nagrodę EUROPE 40 UNDER 40 2009 dla najlepszych młodych europejskich architektów i designerów, wyróżnienie na Międzynarodowym Biennale Architektów LEONARDO 2009

Więcej informacji, zaproszenia na spotkanie: Info - Iwest sp. z o.o.nr telefonu 22/ 532 14 00, e-mail: konferencje@infoinwest.pl

    Więcej o:

Skomentuj:

Architektura bez granic w Warszawie