Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Nowoczesna klinika powstanie we Wrocławiu

fredka

We Wrocławiu powstanie nowoczesna klinika dla dzieci chorych na nowotwory. Projekt nowoczesnego gmachu pochodzi z pracowni Hoppe Sommer Plannungs ze Stuttgartu, która wygrała konkurs architektoniczny.

Pięciokondygnacyjny budynek Kliniki Transplantacji Szpiku, Onkologii i Hematologii Dziecięcej stanie przy ul. Spiskiej na ponad hektarowej działce należącej do Akademii Medycznej i będzie połączony z istniejącymi już budynkami AM za pomocą łącznika.

Plan budynku zaprojektowanego przez Niemców przypomina literę E. Od strony ul. Spiskiej znajdować się będą trzy wydzielone części budynku, które w całość zepnie czwarty blok od strony wschodniej. Na poziomie -1 zaplanowano parking na blisko 90 aut.

Projekt zakłada rozrzeźbienie bryły budynku, aby nadać mu lekkości. Elewacje uzupełnią pastelowe motywy. Projekt zakłada przeszklone łączniki, w których powstaną miejsca do zabaw, a także przestronne tarasy. Na wewnętrznych dziedzińcach znajdą się drzewa, fontanna i miejsce zabaw dla dzieci. Dzięki temu architekci chcą uzyskać bardziej przyjazny wygląd obiektu.

- Mamy nadzieję, że jeszcze w tym roku uzyskamy pozwolenie na budowę kliniki - mówi Mirosław Szozda z Fundacji "Na ratunek dzieciom z chorobą nowotworową", która wspólnie z Akademickim Szpitalem Klinicznym i Akademią Medyczną we Wrocławiu inicjują projekt.

    Więcej o:

Skomentuj:

Nowoczesna klinika powstanie we Wrocławiu