Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Dom z kontenerów. Polski projekt nagrodzony w Sydney!

red

Młodzi architekci zgłosili swój projekt do międzynarodowego konkursu "Sydney Container Vacation House" i zdobyli Honorowe Wyróżnienie

Karolina Gawlik i Przemysław Smalcerz to absolwenci Architektury i Urbanistyki na Wydziale Architektury Politechniki Śląskiej w Gliwicach. Zaprojektowali oni wakacyjny dom na jednej z największych plaż Sydney.

Zaprojektowany przez nich letni dom umieszczony został na północnym krańcu plaży Bondi. Jest to jedna z największych plaż Sydney i jedno z najbardziej malowniczych zakątków Australii. Plaża ta jest częścią rezerwatu Ray O'Keefe, projektując budynek architekci starali się nie naruszyć sąsiadującej z nim przyrody.

Głównym założeniem projektu było otwarcie parteru domu na otaczający go krajobraz.

Szklana kostka zainspirowana okresem modernizmu w Europie, pozwala zgubić granicę dzielącą wnętrze i zewnętrze budynku - opisują swój projekt architekci.

W kilkupoziomowym, wakacyjnym domu jego funkcje zostały jasno podzielone. Część techniczną ukryto pod ziemią. Na parterze znalazła się część dzienna, która płynnie przechodzi w taras z basenem. Ta część została skromnie umeblowana - ten zabieg ma zachęcić mieszkańców do głębszej interakcji z otoczeniem. Część nocna została umieszczona 3,5 metra nad ziemią, stanowi ją pokryty blachą trapezową rząd kontenerów. Blaszane pudełka mają biały kolor i są w jak największym stopniu transparentne. W ten sposób projektanci nadali im wizualną lekkość.

Konkurs "Sydney Container Vacation House" organizuje internetowy portal ac-ca.org. Serwis ten organizuje konkursy, w którym biorą udział studenci architektury z całego świata.

    Więcej o:

Skomentuj:

Dom z kontenerów. Polski projekt nagrodzony w Sydney!