Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Czarodzieje recyclingu. Za swój pomysł dostali nagrodę! [PROJEKT]

red

Projekt RECYCLING REVOLUTION zdobył Grand Prix w międzynarodowym konkursie Recycle City w Krasnojarsku (Rosja), a także został wyróżniony w gronie 15 najlepszych prac spośród 61 zgłoszonych w międzynarodowym konkursie PARKing w Jarosławiu (również w Rosji)

Projekt RECYCLING REVOLUTION
Projekt RECYCLING REVOLUTION
źródło: Paweł Kochański, Karolina Tarkowska

Projekt Recycle City przygotowali: Karolina Tarkowska i Paweł Kochański, studenci ostatniego roku studiów magisterskich na Politechnice Wrocławskiej. Główną ideą dla powstania projektu było stworzenie ekologicznego obiektu ze starych kontenerów. Blaszane konstrukcje stają się "socjalnymi tunelami", które zatopione zostały w zielonych wzniesieniach.

"Socjalne tunele" mogłyby stanąć w centrach miast i mieścić na przykład kawiarnie, biblioteki, mediateki i wszystkie inne funkcje, które mogą zachęcić mieszkańców do wspólnej integracji. Ten ostatni aspekt miałby zostać zrealizowany już podczas samego procesu powstawania "tunelów" ponieważ projekt został pomyślany tak, by jego przyszli użytkownicy mogli brać udział w jego budowie.

Nasz projekt jest propozycją - jak mogą zostać wykorzystane stare kontenery. Wnętrze wykończone ma być płytami OSB, które mogą pochodzić z okolicznych budów - mówią projektanci.

Wszystkie materiały w miarę możliwości pochodzić mają z recyclingu. Pawilony służyć mają jako społeczne biblio/media-teki i działać na zasadzie wymieniania zbiorów przez samych mieszkańców. Dodatkowo pawilony wyposażone mają być w automaty do napojów oraz sieć wi-fi. Konkurs w Krasnojarsku był konkursem realizacyjnym. Zaprojektowana przez Polaków konstrukcja powstanie wiosną tego roku.

Młodym projektantom gratulujemy sukcesu!

    Więcej o:

Skomentuj:

Czarodzieje recyclingu. Za swój pomysł dostali nagrodę! [PROJEKT]