Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

My i oni. Przestrzenie wspólne i projektowanie dla wspólnoty

red

Publikacja "My i oni" jest podsumowaniem projektu, którego uczestnicy badali temat wspólnych przestrzeni miejskich

Chyba każdy z nas myśli o przyszłości. Zdecydowaną większą część tych myśli koncentrujemy na sprawach, które dzieją się wokół nas i mają decydujący wpływ na nasze życie. Coraz częściej myśli te traktują jednak o rzeczach wspólnych. Publikacja My i oni. Przestrzenie wspólne i projektowanie dla wspólnoty jest próbą odpowiedzi na pytanie: co dzisiaj dla nas znaczy "wspólnota"?

Książka jest podsumowaniem rocznych badań, konfrontujących zagadnienia z dziedziny projektowania z problematyką społeczno-polityczną, ekonomiczną, estetyczną i emocjonalną.

Od utopijnego projektu fabryki Adriano Olivettiego, przez wykład Aldo van Eycka o architekturze rekreacyjnej i potrzebie „uznania dziecka za pełnoprawny składnik miasta” (1962 r.), krytykę „śmieciowej przestrzeni” - junkspace, wygłoszoną przez Rema Koolhasa w 2004 roku, po dążenie do kreowania stref autonomii - nie tylko w mieście, ale również, jeżeli nie przede wszystkim, w Internecie, śledzimy zmieniające się na przestrzeni lat problemy projektowe, obserwując, jak wraz z nimi zmieniało się pojęcie wspólnoty.

My i oni. Przestrzenie wspólne i projektowanie dla wspólnoty

Redakcja: Bogna Świątkowska

Autorzy: Rodrigo Perez de Arce Antoncich, Karolina Breguła, Piotr Cichocki, Izabela Cichońska, Anna Cymer, Aldo van Eyck, Mirosław Filiciak, Maciej Frąckowiak, Maciej Gdula, Jarosław Gnioska, Ewa Joanna Godzińska, Michael A. Heller, Ask Katzew, Wojciech Kłosowski, Monika Komorowska, Rem Koolhaas, Marek Krajewski, Michał Krasucki, Bastian Lange, Lars Bang Larsen, Andrzej Leder, Mikołaj Lewicki, Robert Losiak, Michel Maffesoli, Krzysztof Nawratek, Adriano Olivetti, Kacper Pobłocki, Mikołaj Rakusa-Suszczewski, Denis Rivin, Yara Sharif, Kuba Snopek, Jan Sowa, Bart van der Steen, Haim Yacobi, Alex Vasudevan

Wydawca: Fundacja Bęc Zmiana

Cena: 44 zł

    Więcej o:

Skomentuj:

My i oni. Przestrzenie wspólne i projektowanie dla wspólnoty