Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Zaprojektuj miejską toaletę. Rusza konkurs KOŁO

red

Konkurs na projekt koncepcyjny publicznej toalety w Parku Zachodnim we Wrocławiu rozpoczął się 8 kwietnia. Jest to już 17. edycja konkursu organizowanego przez firmę KOŁO

Zrealizowany zwycięski projekt z 2010 r. stanął w Warszawie obok Stadionu Narodowego
Zrealizowany zwycięski projekt z 2010 r. stanął w Warszawie obok Stadionu Narodowego
materiały prasowe

Tym razem toaleta zlokalizowana jest w jednym z dziesięciu wrocławskich parków. Park Zachodni ma około 75 hektarów i położony jest pomiędzy dużymi osiedlami mieszkaniowymi, wybudowanymi w latach 70. ubiegłego stulecia i stanowi miejsce rekreacji dla ich mieszkańców.

O tym, że warto uczestniczyć w tym konkursie świadczą wcześniejsze jego edycje, których zwycięskie projekty udało się zrealizować. W maju 2014 r. w Warszawie została oddana do użytku „Plażowa”. Kilka lat wcześniej otwarto toaletę w Kazimierzu Dolnym (jej projekt zwyciężył w konkursie w 2007 r.).

W tej edycji zadaniem konkursowym jest przygotowanie projektu koncepcyjnego wolnostojącego obiektu, którego forma zostanie dopasowana do charakteru Parku oraz jego zieleni. Obiekt powinien być uzupełniony o dodatkowe elementy lub funkcje przydatne dla osób korzystających z toalety lub wypoczywających w parku - np. zadaszenie chroniące przed deszczem, stojak na rowery czy zdrój dla ludzi i zwierząt.

Termin nadsyłania projektów upływa 19.05.2015 r., a wyniki zostaną ogłoszone 18.06.2015 r. Konkurs ma charakter otwarty. Udział w nim mogą brać pełnoletnie osoby fizyczne. Uczestnicy konkursu będą ubiegać się o nagrody o łącznej wartości 40 000 zł.

Prace konkursowe oceni jury, w skład którego wchodzą m.in. prof. Ewa Kuryłowicz z Wydziału Architektury PW, prof. Elżbieta Przesmycka z Wydziału Architektury Politechniki Wrocławskiej, Piotr Fokczyński - Architekt Miasta Wrocławia, dr Maciej Hawrylak - Prezes Zarządu Oddziału SARP Wrocław, architekt Zbigniew Maćków, Maćków - Pracownia Projektowa oraz Przemysław Powalacz - Prezes Zarządu Sanitec Koło.

Ponadto w dniach 2-10 czerwca 2015 r., na wybrane prace głosować będą internauci. Praca, która zdobędzie najwięcej głosów otrzyma dodatkowe wyróżnienie i nagrodę pieniężną. Więcej informacji na oficjalnej stronie konkursu TUTAJ.

    Więcej o:

Skomentuj:

Zaprojektuj miejską toaletę. Rusza konkurs KOŁO