Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

reSITE 2016: Miasta w migracji - Piąta międzynarodowa konferencja

red

W dniach 16-17 czerwca 2016 roku już po raz piąty do Pragi zjadą się światowej sławy architekci, urbaniści, planiści, architekci krajobrazu i ekonomiści. Wizjonerzy, eksperci, burmistrzowie największych miast i przedstawiciele wyjątkowych inicjatyw społecznych zaprezentują innowacyjne rozwiązania i strategie dla europejskich miast, by skutecznie i bezboleśnie wykorzystać napływ nowych mieszkańców.

reSITE 2015
reSITE 2015
reSITE - materiały prasowe, fot. DorotaVelek

Po raz kolejny reSITE stworzy możliwość dialogu między ekspertami i mieszkańcami: połączy ich wspólna miłość do miasta i wysiłek, by stało się lepszym miejscem do życia, pracy i zabawy dla kolejnych pokoleń.

Migracja dotyczy wszystkich miast. Kropka.

Międzykulturowa, międzypokoleniowa, międzynarodowa, krajowa, między miastami, z peryferii do centrum czy też wewnątrz miast - wszystkie miasta na świecie doświadczają migracji. To oczywiście zawsze wpływa na przestrzeń publiczną. Obecna sytuacja w Europie pokazała, jak wielka przepaść istnieje między krajami Europy Zachodniej i nowymi krajami członkowskimi UE. Dlatego właśnie Praga jest idealnym miejscem do dyskusji na ten niezwykle ważny temat.

„Migracja i jej wpływ na przestrzeń publiczną to główne wyzwania naszego pokolenia. Wyjdziemy im na przeciw. reSITE 2016 pokaże, w jaki sposób możemy to zrobić” - mówi architekt krajobrazu Martin Barry, założyciel i dyrektor reSITE,i dodaje: „Migracja to naturalna szansa, nie musimy się jej bać. Zamiast patrzeć w przyszłość przez pryzmat strachu, powinniśmy się do niej przygotować i wiedzieć, jak ją wykorzystać”.

Miasta gotowe na zmiany

Konferencja zbada przykłady architektoniczne, planistyczne, modele przestrzeni publicznych i transportu, które integrują nowych mieszkańców w sposób zrównoważony i skuteczny. Jaka będzie rola polityki społecznej, rynku nieruchomości, relacji międzyludzkich i inicjatyw obywatelskich w znalezieniu skutecznych rozwiązań?
Wraz z najlepszymi światowymi liderami będziemy debatować na temat tego, jak projektowanie, design, planowanie miejskie, polityka, finanse i wspólne wartości mogą pozytywnie wpłynąć na jakość naszego życia i jednocześnie stworzyć bardziej elastyczne i konkurencyjne gospodarczo miasta.

Bilety dostępne są już w sprzedaży w trzech kategoriach cenowych: dla profesjonalistów, studentów oraz organizacji pozarządowych.Do końca lutego obowiązuje  15-procentowa zniżka.


CO: reSITE 2016 „Miasta w migracji”

KIEDY: 16-17 czerwca 2016
GDZIE: Forum Karl~n, ul. Pernerova 53, Praga 8, Czechy

REJESTRACJA: Zobacz tutaj więcej informacji na temat wydarzenia i zarejestruj się.

Parter organizacyjny: Praski Instytut Planowania i Rozwoju

Pytania dotyczące rejestracji: info@resite.cz
Śledź nas na facebooku: facebook.com/reSITEfestival

    Więcej o:

Skomentuj:

reSITE 2016: Miasta w migracji - Piąta międzynarodowa konferencja