W London - niezwykły hotel już otwarty
Jeśli wybierasz się do Londynu na lipcową premierę Harrego Pottera, możesz zatrzymać się w nowoczesnym hotelu W London przy samym Leicester Square. Stamtąd jest już tylko kilka kroków do czerwonego dywanu...


Hotel W London - Leicester Square
Leicester Square to jedno z bardziej znanych miejsc Londynu. To tu odbywają się najważniejsze premiery kina europejskiego, a po czerwonym dywanie chodzą największe gwiazdy kina. A wszystko to na wyciągnięcie ręki, jeżeli zatrzymasz się w nowym, luksusowym hotelu W London w samym sercu Londynu.
5-cio gwiazdkowy hotel to realizacja londyńskiej pracowni Jestico + Whiles. Potężny 10-cio piętrowy budynek liczy 192 pokoje hotelowe i apartamenty, w tym 11 apartamentów typu penthouse na ostatniej kondygnacji. W budynku o powierzchni ponad 18 000 m2 zaprojektowano ekskluzywne Spa, fitness, restaurację i W Lounge oraz ogromną dwupiętrową powierzchnię handlową.

Hotel W London - Leicester Square
Szklana fasada hotelu jest jedną z największych instalacji świetlnych Londynu. Daje nieskończoną ilość kombinacji barwnych efektów iluminacji. Autorem instalacji jest Jason Bruges.
Otwarcie hotelu przy Leicester Square jest kluczowym elementem planowanych przez władze Londynu zmian w tej części miasta. Oprócz wprowadzenia nowych inwestorów, przewidziane są również spore inwestycje w sferze publicznej, w tym przebudowa placu Leicester Square projektowana przez planistów z londyńskiej pracowni Burns + Nice.

Hotel W London - Leicester Square - wnętrza
Projektowanie wnętrz leżało po stronie do holenderskiej pracowni Concrete Architectural Associates. Łącząc formalny, tradycyjny styl brytyjski z lekkim i nieco frywolnym, projektanci zapoznają gości hotelu z kulturą i stylem tętniącego życiem Londynu.
Architekci za otwarty w marcu hotel zdążyli już odebrać nagrodę MIPIM Awards w kategorii Nagroda Specjalna dla Honorowego Gości. Jestico + Whiles to jedyna pracownia uhonorowana nagrodą specjalną przez dwa kolejne lata. W 2010 roku zostali nagrodzeni za projekt wnętrza Hotelu Andel´s w Łodzi - adaptację istniejącego budynku do funkcji hotelu.
nobo
- Więcej o:
![Budynek wielorodzinny w Dreźnie Budynek wielorodzinny w Dreźnie]()
Rola okien dachowych w budownictwie wielomieszkaniowym w Dreźnie
![Villa Mairea Villa Mairea]()
Fiński modernizm doceniony przez UNESCO. 13 budynków projektu Aalto trafiło na Listę Światowego Dziedzictwa
![Shift Embassy w Rotterdamie. Proj. MVRDV Shift Embassy w Rotterdamie. Proj. MVRDV]()
MVRDV zaprojektuje nową ikonę Rotterdamu. „Skalista ambasada zmian” ma połączyć architekturę i naturę
![Okładka książki "Cirk". Wyd. Zupagrafika Okładka książki "Cirk". Wyd. Zupagrafika]()
Między widowiskiem a propagandą. Architektura cyrków ZSRR w nowej książce "Cirk" wywdawnictwa Zupagrafika
![Fruške Terme Resort & Residences Fruške Terme Resort & Residences]()
Fruške Terme Resort & Residences - luksusowe termy w Serbii
![Nowy budynek główny Polskiej Stacji Antarktycznej im. Henryka Arctowskiego Nowy budynek główny Polskiej Stacji Antarktycznej im. Henryka Arctowskiego]()
Milowy krok w Antarktyce. Zamknięto konstrukcję budynku nowej Polskiej Stacji Antarktycznej im. Henryka Arctowskiego
![Nieuw Bergen w Eindhoven. Proj. MVRDV Nieuw Bergen w Eindhoven. Proj. MVRDV]()
Nowe „góry” w Eindhoven. Nieuw Bergen od MVRDV pokazuje, jak zagęszczać miasto bez utraty światła i zieleni
![Katedra, Beauvais, fot. Diliff, CC BY-SA 3.0 Katedra, Beauvais, fot. Diliff, CC BY-SA 3.0]()
Architektoniczne atrakcje w pobliżu popularnych lotnisk. Masz międzylądowanie? Wykorzystaj ten czas!










