Park wodny w Koszalinie jest jednym z najnowocześniejszych aquaparków w Polsce
Koszaliński aquapark jest niezwykle nowoczesnym i funkcjonalnym obiektem, w którym można spędzić czas w aktywny sposób i przy tym dobrze się bawić. Budynek imponuje ogromną przestrzenią, na której znajdują się duże baseny dostosowane do każdego poziomu umiejętności, strefy relaksacyjne oraz atrakcje wodne dla najmłodszych. Oprócz tego Park Wodny w Koszalinie wyróżnia się pod względem architektonicznym. Inspiracje i rozwiązania jakimi posłużyli się w projekcie architekci z pracowni Płaskowicki + Partnerzy, robią naprawdę duże wrażenie.



Bryła aquaparku
Bryła parku wodnego została zaprojektowana w nieregularnej, organicznej formie, która nawiązuje do zielonego krajobrazu - otoczenia Góry Chełmskiej w Koszalinie.
Obok głównej bryły budynku od strony południowo-zachodniej usytuowano klatkę schodową w formie prostopadłościanu.

Dach obiektu
Podczas tworzenia dachu budynku inspiracją dla architektów była forma liścia przekrywającego wodę. Konstrukcja dachu to kopuła siatkowa, wykończona membraną dachową, częściowo schodzącą do otaczającego terenu.

Co znajduje się w parku wodnym?
Budynek składa się z czterech kondygnacji naziemnych i jednej podziemnej. W obiekcie znajdują się m.in. basen pływacki z widownią na około 300 miejsc, basen rekreacyjny, basen przeznaczony dla dzieci oraz basen dla osób chcących nauczyć się pływać.

Dodatkowe atrakcje
W parku wodnym są również dwa baseny z atrakcjami wodnymi i zjeżdżalniami dla najmłodszych oraz jacuzzi i strefa SPA.
- Więcej o:
![Osiedle Hierowskiego w Katowicach Osiedle Hierowskiego w Katowicach]()
Autorskie murale Karola Kobrynia wzbogacą Osiedle Hierowskiego w Katowicach
![Dom w Gliczarowie. Proj. Karpiel Steindel Architektura Dom w Gliczarowie. Proj. Karpiel Steindel Architektura]()
Zawieszony nad krajobrazem. Dom ludzi gór w Gliczarowie projektu Karpiel Steindel Architektura
![Zamek Krzyżacki w Świeciu. Masterplan przygotowany przez APA Wojciechowski Architekci, przy udziale The Making. Zamek Krzyżacki w Świeciu. Masterplan przygotowany przez APA Wojciechowski Architekci, przy udziale The Making.]()
Masterplan dla Zamku w Świeciu: kultura, natura i przyszłość w jednym pomyśle
![Sala koncertowa w Płocku. Proj. plus3-architekci Sala koncertowa w Płocku. Proj. plus3-architekci]()
Filharmonia w centrum Płocka. Nowa sala koncetrowa projektu plus3-architekci
![Zintegrowany węzeł przesiadkowy w Bronowicach. Proj. UCEES Zintegrowany węzeł przesiadkowy w Bronowicach. Proj. UCEES]()
Kraków buduje zintegrowany węzeł przesiadkowy w Bronowicach. Transport i zieleń w jednym projekcie
![Nowy hotel przy al. Grunwaldzkiej w Gdańsku Wrzeszczu Nowy hotel przy al. Grunwaldzkiej w Gdańsku Wrzeszczu]()
Nowy hotel przy al. Grunwaldzkiej w Gdańsku Wrzeszczu. Rusza budowa
![Ogrody Towarowa - widok z lotu ptaka Ogrody Towarowa - widok z lotu ptaka]()
Warszawa: Ogrody Towarowa zazielenią serce superkwartału Towarowa22
![Dom handlowy Central w Białymstoku Dom handlowy Central w Białymstoku]()
Dom handlowy Central w Białymstoku. Zachwycał nowoczesnymi rozwiązaniami











