Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Projekt Startera I i II z nagrodą Highly Commended. Mikromieszkania we Wrocławiu

red

Wrocławskie biuro architektoniczne AP Szczepaniak zostało wyróżnione nagrodą Highly Commended w ramach międzynarodowego plebiscytu International Property Awards za projekt Startera I i Startera II. To dwa budynki mieszkalne oferujące mikromieszkania o powierzchni od 12 do 31,5 metrów kwadratowych.

Starter II, projekt AP Szczepaniak
Starter II, projekt AP Szczepaniak
materiały prasowe

Głównym założeniem projektowym nagrodzonego obiektu – Startera(Startera I oraz Startera II) – było wyodrębnienie autonomicznych jednostek mieszkalnych mikroapartamentów wyposażonych we własną kuchnię i łazienkę. Inwestycja ta była projektowana z myślą o ludziach młodych – studentach i absolwentach uczelni wyższych, którzy kończą edukację i rozpoczynają karierę zawodową.

Po sukcesie Startera I firma Dolnośląskie Inwestycje zdecydowała się na zbudowanie nowego budynku mieszkalnego, w którym docelowo ma się znaleźć 168 mieszkań o niewielkim metrażu. Najmniejsze mieszkania przy Placu Grunwaldzkim we Wrocławiu mają niecałe 13, największe 31,5 metrów kwadratowych. Na tej niewielkiej przestrzeni zaaranżowano strefę dzienną połączoną z kuchnią oraz zaprojektowano małą łazienkę. Niewielki metraż stanowił nie lada wyzwanie. Na wizualizacjach i zdjęciachzrobionych w oddanym do użytku Starterze I można obejrzeć funkcjonalne rozwiązania projektowe pozwalające na zagospodarowanie dostępnej przestrzeni. 

Mikromieszkania cieszą się niemałym powodzeniem, wszystkie lokale w Starterze II zostały już wyprzedane. Podobnie było w przypadku pierwszej inwestycji. W 2014 roku w Starterze I najtańsze mieszkanie o metrażu 12 metrów kwadratowych sprzedano za 90 tysięcy złotych, natomiast najdroższe 27-metrowe za 220 tysięcy złotych. W cenę wliczono wstępne wykończenie lokali obejmujące: gotowe podłogi, oświetlenie i w pełni wyposażoną łazienką z armaturą i haczykami na ręczniki. Dodatkowo przyszli mieszkańcy mogli zamówić sobie zestaw mebli stworzony specjalnie na potrzeby niewielkich metraży Startera. Zaprojektowała je architekt wnętrz Natalia Cisowska, a wykonała firma Kler.

Idea utworzenia budynków mieszkalnych oferujących mikroapartamenty zarówno na sprzedaż, jak i na wynajem inspirowana jest brytyjskim modelem kameralnych mieszkań, dla których pierwowzorem był Student Castle w Manchesterze. To próba odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na lokale mieszkaniowe w centrach miast. W ten sposób umożliwia się młodym ludziom zakupienie pierwszego mieszkania za relatywnie niższą cenę, niż ta proponowana w tradycyjnym budownictwie mieszkaniowym.

ZOBACZ ZDJĘCIA >>>

    Więcej o:

Skomentuj:

Projekt Startera I i II z nagrodą Highly Commended. Mikromieszkania we Wrocławiu