Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Studenci zmieniają ulicę Abrahama - pomysły na miejski woonerf [GDYNIA]

red

Jedna z ważniejszych ulic dla historii Gdyni ma szansę wkrótce zmienić swoje oblicze. Chodzi o odcinek od 10 Lutego do ul. Batorego. Z inicjatywy stowarzyszenia Miasto Wspólne, we współpracy z Politechniką Gdańską studenci mieli szansę pokazać swoje pomysły na przebudowę Abrahama w ramach konkursu architektonicznego.

Konkurs architektoniczny 'Zmieniamy Abrahama' - miejski woonerf w Gdyni
Konkurs architektoniczny 'Zmieniamy Abrahama'
collage red. /mat. prasowe

Sama przebudowa ruszy jeszcze w tym roku. Projekt zmian na ulicy wygrał w głosowaniu w budżecie obywatelskim.

Przeprowadziliśmy cały proces - od wypromowania pomysłu w Budżecie Obywatelskim, przez wygraną, zorganizowanie konkursu i pokazanie potencjału tej ulicy. Teraz na podstawie studenckich prac będziemy mogli rozpocząć dyskusję nad ostatecznym kształtem Abrahama, do czego zachęcam mieszkańców, właścicieli nieruchomości i wszystkich gdynian- mówi Łukasz Piesiewicz ze stowarzyszenia Miasto Wspólne, pomysłodawca projektu w budżecie obywatelskim.


Zwycięzcę prac poznamy 10 lutego na wernisażu zorganizowanym w gdyńskim Infoboxie. Zwycięski zespół otrzyma nagrody pieniężne i rzeczowe o równowartości ponad 4 tysięcy złotych. Mecenasem konkursu jest Invest Komfort. Nagrody ufundowały też CH Batory i przedsiębiorcy z ulicy Abrahama.

Do 9.02 do północy na profilu facebookowym stowarzyszenia Miasto Wspólne trwać będzie głosowanie w kategorii "nagroda publiczności". Wyróżniona zostanie praca, która uzbiera najwięcej "like'ów".

ZOBACZ PRACE NADESŁANE NA KONKURS >>>

    Więcej o:

Skomentuj:

Studenci zmieniają ulicę Abrahama - pomysły na miejski woonerf [GDYNIA]