Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Nadwiślańskie bulwary już otwarte

red

Otwarto kolejny odcinek bulwarów wiślanych pomiędzy mostem Świętokrzyskim a ulicą Karową w Warszawie. Projekt nabrzeża powstał w pracowni RS Architektura Krajobrazu, generalnym wykonawcą jest Skanska.

Nowo otwarty odcinek bulwarów wiślanych
Nowo otwarty odcinek bulwarów wiślanych
mat. redakcyjne

Miasto zwraca się ku rzece - nowy fragment bulwarów otwarty

Nowy odcinek bulwarów wiślanych liczy 800 metrów i rozciąga się między mostem Świętokrzyskim a ulicą Karową. Warszawiacy znajdą tam falujące ławki, plażę z tarasami solarnymi, figury ryb wiślanych czy schody prowadzące do samej rzeki. Ostatnie prace wykończeniowe trwają również na odcinku od ulicy Karowej do Mostu Śląsko-Dąbrowskiego. Ten fragment powinien zostać ukończony do końca czerwca. Obecnie trwa konkurs, który wyłoni projektanta nadwiślańskich bulwarów na odcinku od mostu Świętokrzyskiego do Cypla Czerniakowskiego. Ogłoszenie wyników zaplanowano na 18 września 2017 roku.

Miejska plaża, tarasy z widokiem na rzekę i plac zabaw

"W okresie letnim obleganym miejscem będzie z pewnością tzw. ambona śniegowa. Nazwa pochodzi z czasów PRL, kiedy zwożono tu białe pryzmy z ulic. To najszersze miejsce na zmodernizowanym odcinku, liczące ponad 30 m. Teraz jest tu miejska plaża piaskowa oraz tarasy z widokiem na rzekę i jej dziki brzeg po stronie praskiej. Niespodzianką będzie plac zabaw dla dzieci z figurami ryb. Najmłodsi zobaczą, a nawet dotkną takich gatunków jak sum, jesiotr czy boleń. Pomiędzy wodnymi stworzeniami zainstalowaliśmy „tańczące” fontanny, które w nocy będą dodatkowo podświetlone. W odnowionej części bulwarów, dla miłośników koncertów i plenerowych imprez, wybudowaliśmy plac à la scena. W pobliżu znajdą się stanowiska wystawowe oraz przeszklone pawilony z tarasami przeznaczone na kawiarnie i restauracje. Pawilony te posadowiliśmy na specjalnych pływakach i przymocowaliśmy do masywnych pylonów. Dzięki temu będą bezpieczne w czasie bardzo wysokich stanów wody w Wiśle" –  o modernizacji bulwarów opowiada Marcin Michalak z firmy Skanska.

Nadbrzeżne schody, kamienne ławki i pomosty nad brzegiem zachęcają do tego, by usiąść i oderwać się na chwilę od miejskiej wrzawy. Bulwary będzie można zwiedzać zarówno pieszo, jak i rowerem. Wzdłuż rzeki wybudowano nową ścieżkę rowerową i zamontowano stojaki na jednoślady. Nabrzeże zostało obsadzone m.in. lipą srebrzystą, grabami, wierzbami i berberysem. Na bulwarach stoją również donice z zielonymi nasadzeniami. 

Bulwary pełne atrakcji w długi czerwcowy weekend

Od środy do niedzieli 18 czerwca miasto zaplanowało szereg atrakcji z okazji otwarcia nowego fragmentu bulwarów wiślanych. Z tej okazji odbędą się koncerty, wystawy i pokazy. Już dziś wieczorem nad Wisłą zagrają kolejno: Bovska, Stanisława Celińska i Warszawskie Combo Taneczne. Początek koncertu pod nazwą "Tu bije serce stolicy" o godzinie 19.00.

ZOBACZ ZDJĘCIA >>>

Skomentuj:

Nadwiślańskie bulwary już otwarte