Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Niszczejący Dom Zdrojowy w Żegiestowie doczeka się remontu

red

Stanisław Cechini - właściciel Domu Zdrojowego w Żegiestowie - poinformował o otrzymaniu dotacji z funduszy unijnych na remont i rozbudowę uzdrowiska.

Adolf Szyszko-Bohusz, Dom Zdrojowy w Żegiestowie, 1930
Adolf Szyszko-Bohusz, Dom Zdrojowy w Żegiestowie, 1930
fot. Jarosław Matla

Międzywojenny budynek zaprojektowany przez architekta Adolfa Szyszko-Bohusza ma status zabytku, dlatego renowacja odbędzie się pod okiem konserwatora. Stanisław Cechini nabył niszczejący Dom Zdrojowy w Żegiestowie dwa lata temu. Niedawno poinformował o przyznaniu dotacji unijnej na renowację obiektu w wysokości 2 milionów złotych. Prace remontowe mają się zacząć jeszcze w tym roku. Dom Zdrojowy zamknięto w latach 90., od tego czasu obiekt popadał w ruinę.

To szansa na pracę dla mieszkańców i powrót do świetności uzdrowiska z okresu międzywojennego

- mówi burmistrz Muszyny Jan Golba.

W Domu Zdrojowym zaplanowane są pokoje dla kuracjuszy. Uzdrowisko zostanie rozbudowane o kolejne budynki, w których będą mieściły się m.in. basen, gabinety lekarskie, gabinety do masażu oraz sale wyposażone w nowoczesny sprzęt terapeutyczny. Całkowity koszt inwestycji szacowany jest na 17 milionów złotych.

Józef i Stanisław Cechini prowadzą w Żegiestowie sanatorium "Wiktor" w odnowionym, modernistycznym budynku z 1936 roku, zaprojektowanym przez Jana Bagieńskiego i Zbigniewa Wardzałę. To znani przedsiębiorcy z Krynicy - działają w branży deweloperskiej i budowlanej oraz są producentami wody Muszyna. Kupując, remontując i budując kolejne obiekty chcą stworzyć nowoczesny kurort w Żegiestowie. Dodają, że mają kompletny plan na funkcjonowanie uzdrowiska, w którym prace mogłoby znaleźć nawet tysiąc osób.

ZOBACZ ZDJĘCIA >>>

    Więcej o:

Skomentuj:

Niszczejący Dom Zdrojowy w Żegiestowie doczeka się remontu