Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Dobrze zaprojektowane przedszkole z wnętrzami, które pobudzają kreatywność

ao

Centrum Edukacji Przedszkolnej i Wczesnoszkolnej - za poważną nazwą kryje się nowoczesny budynek dla maluchów. Dzieci przebywają w kolorowych, dobrze zaprojektowanych, podzielonych na strefy wnętrzach. I to w Polsce.

Centrum Edukacji Przedszkolnej i Wczesnoszkolnej przy UKSW, projekt: OPA Architekci
Centrum Edukacji Przedszkolnej i Wczesnoszkolnej przy UKSW, projekt: OPA Architekci
mat. prasowe

W fantazyjnie zaprojektowanych miejscach, pełnych kolorów i form harmonijnie ze sobą współgrających dzieci czują się lepiej. Przestrzeń, w której dorasta dziecko kształtuje jego wrażliwość estetyczną. Ład uczy porządku, proporcji i kompozycji. Ważne jest, aby placówki, w których wychowują się dzieci, były dobrze zaprojektowane.

Te wymagania spełnia Centrum Edukacji Przedszkolnej i Wczesnoszkolnej zaprojektowane w pracowni OPA Architekci. Placówka została wybudowana przy ulicy Wóycickiego w Warszawie. Mieści się w niej niepubliczne przedszkole, które może przyjąć 80 podopiecznych. W ramach działalności centrum edukacji studenci i doktoranci mogą zostawiać swoje dzieci pod opieką na czas trwania zajęć na uczelni. Pieczę nad działalnością placówki sprawuje Wydział Nauk Pedagogicznych UKSW.

Zaprojektować przyjazną przestrzeń dla najmłodszych

W parterowym budynku o powierzchni 1,4 tys. m kw. znalazły się sale zajęć, sale rekreacyjne i obserwacyjne, sala widowiskowa, pokój pielęgniarski i gabinet logopedy. Przed budynkiem zaprojektowano podwórko z placem zabaw. Pomieszczenia utrzymane są w jasnych kolorach.

W aranżacji wnętrza przeważa biel rozbita kolorowymi akcentami. Kolory znajdziemy w obramowaniu lamp, meblach i dodatkach. Sposób rozmieszczenia form, wzorów i kolorów dzieli otwartą przestrzeń na strefy. Tym samym nie powstaje sztywna granicy między zabawą, pracą i edukacją. Architektom udało się połączyć efekt przestronności i ładu ze stworzeniem miejsc przytulnych i pozostających w skali zasięgu przedszkolaków. Meble zaprojektowane są z podstawowych figur geometrycznych. Zastosowane formy, otwory i płaszczyzny stymulują rozwój i wyobraźnię dziecka.

ZOBACZ ZDJĘCIA >>>

Autorzy projektu: OPA Architekci

Fundator i deweloper: Profbud

Wykonawca: Malbud

    Więcej o:

Skomentuj:

Dobrze zaprojektowane przedszkole z wnętrzami, które pobudzają kreatywność