Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Quarta - nowe budynki mieszkalne na warszawskim Ursynowie

red

Quarta to nowa inwestycja mieszkaniowa na Ursynowie. Osiedle tworzą cztery budynki o zróżnicowanej kubaturze. Projekt kompleksu opracowała pracownia 77 Studio Architektury.

Osiedle Quarta na warszawskim Ursynowie
Osiedle Quarta na warszawskim Ursynowie
mat. prasowe

Teren inwestycji znajdował się na obszarze częściowo zabudowanym domami jednorodzinnymi i wielorodzinnymi. Charakterystyczne dla otoczenia Quarty jest znaczne zróżnicowanie wysokości budynków – od dwóch (budynki jednorodzinne) do pięciu kondygnacji (budynki wielorodzinne). Stąd też projekt Quarty zakładał zbudowanie osiedla mającego stanowić rozwiązanie pośrednie o skali dostosowanej zarówno do jednego, jak i drugiego rodzaju zabudowy.

Domy o wysokości trzech kondygnacji spajają oba rodzaje zabudowy i wprowadzają ład przestrzenny. Zwarte, prostopadłościenne bryły oraz zastosowane na elewacjach naturalne materiały w stosownych kolorach (grafitowe płyty włókno-cementowe, grafitowe płyty HPL, szklane balustrady oraz deski w naturalnym kolorze) nadają budynkom Quarty nowoczesny charakter. W budynkach mieszkalnych znajdują się 52 mieszkania, a wokół nich zaplanowano 111 miejsc parkingowych. Powierzchnia użytkowa osiedla wyniosła 4516 m². Na osiedlu wykonano również m.in. nasadzenia zastępcze: 147 drzew i 1500 krzewów. Dodatkowo deweloper dodał do projektu 150 tui oraz 800 kęp traw.

ZOBACZ ZDJĘCIA >>>

    Więcej o:

Skomentuj:

Quarta - nowe budynki mieszkalne na warszawskim Ursynowie