Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Biura w dawnej fabryce. "Łódź.Work"

JB

Fabryka Teodora Meyerhoffa znajduje się przy ul. Dowborczyków 18. W zrujnowanej przędzalni bawełny po remoncie powstanie biurowiec "Łódź.Work".

Biura 'Łódź.Work' w fabryce Meyerhoffa
Biura 'Łódź.Work' w fabryce Meyerhoffa
Materiały inwestora

Plany gruntownej przebudowy starej fabryki Teodora Meyerhoffa sięgają już ponad dziesięciu lat wstecz. Wpierw w budynku mieściła się przędzalnia bawełny, a w późniejszym czasie - Łódzkie Zakłady Graficzne. Teraz inwestor, firma Okam, chce zaadaptować obiekt na pierwszą w mieście co-workingową przestrzeń biurową.

W poprzemysłowych wnętrzach powstanie ponad 4 tys. m2 biur. Na parterze budynku urządzona zostanie strefa co-workingowa. Potencjalni pracownicy będą mogli wynająć jednorazowo bądź na dłuższy czas mikrobiuro albo same biurko („hot desk”). Grupą docelową mają być młode osoby, freelancerzy, którzy pracują w wolnym zawodach bądź start-upach.

„Łódź.Work” zostanie podzielone na dwie strefy - cichą i głośną. Pierwsza z nich ma sprzyjać pracy w skupieniu, natomiast druga jest przeznaczona do spotkań biznesowych albo rozmów telefonicznych. Powierzchnia ma zostać zaaranżowana zgodnie z wytycznymi i potrzebami najemców.

Do dyspozycji wynajmujących pozostanie parking z 75 miejscami postojowymi. Ponieważ obiekt znajduje się w rejestrze zabytków, wystrój został skonsultowany przez inwestora z miejskim konserwatorem zabytków.

Inwestycja ma być gotowa w drugiej połowie 2019 roku. Prace budowlane zlecono firmie FineTech. Inwestor, firma Okam, zdradza, że większość potencjalnych najemców z którymi prowadzi negocjacje to firmy z sektoru IT.

    Więcej o:

Skomentuj:

Biura w dawnej fabryce. "Łódź.Work"