Partnerzy

Aktualności

Architektura na świecie

Architektura w Polsce

Wywiady

Ikony architektury

Projekty i realizacje

Agora przejdzie lifting. Nowe wnętrza autorstwa Projektu Praga

JB
Wizualizacje wnętrz Agory po remoncie - Projekt Praga: Marcin Garbacki, Karolina Tunajek, Malwina Mąka, Joanna Ryżko, Zofia Stachura, Dawid Roszkowski, Agnieszka Kilian

Chociaż od oddania warszawskiej siedziby Agory, zaprojektowanej przez architektów JEMS minęło już 17 lat, budynek jest ciągle uznawany za jeden z najlepszych biurowców w stolicy. Z okazji osiągnięcia "pełnoletności", gmach zyska nowe wnętrza.

Budynek wydawnictwa Agora na warszawskich Sielcach zaprojektowali JEMS Architekci. Otwarty w 2001 roku gmach wyróżnia „żyletkowa” fasada z drewnianych paneli, ogromne przeszklenia i zielone patia. Otwartość i transparentność gmachu miała być wyrażeniem ideałów młodej demokracji.

Po 17 latach od otwarcia przyszedł jednak czas na lifting przestrzeni biurowych. W konkursie architektonicznym zorganizowanym przez Agorę najlepszą koncepcję przedstawiło biuro Projekt Praga. Nowa aranżacja będzie kontynuacją pierwot-nych idei funkcjonalnych i przestrzennych, ale przy tym stanie się dostoso-wana do zmieniających się realiów technologicznych i stworzenie środowiska pracy odpowiadającego współczesnym potrzebom użytkowników.

Przestrzeń biurowa zostanie czytelnie podzielona na wyodrębnione przestrzenie pracy dla stosunkowo niedużych grup pracowników, co sprzyja tworzeniu odrębnych klimatów i łatwej identyfikacji z miejscem pracy. Sposób podziału zapewni przy tym poprawę warunków akustycznych. Miejsca pracy rozmieszczono w strefach dobrze doświetlonych, co jednak nie zamknęło możliwości zlokalizowania tam miejsc spotkań czy nawet „samotni".

Zagospodarowanie stref pracy cechuje nieformalny swobodny układ elementów w konsekwentnie wydzielonych obszarach. Wydzielenia — sale spotkań, aneksy do rozmów indywidualnych, kabiny telefoniczne, miejsca na ubrania, boksy na rzeczy osobiste itp. mogą być, zgodnie z potrzebami, kształtowane różnorodnie jednak w oparciu o ten sam zestaw elementów i mebli.

Udostępnij

Przeczytaj także

Olszynki Park w Rzeszowie to najwyższy mieszkalny wieżowiec w Polsce. Osiągnął już docelową wysokość - 220 metrów
Rewitalizacja w centrum miasta. Sposób na zahamowanie „pustynnienia”?
W Sieradzu powstanie Centrum Folkloru Województwa Łódzkiego. Budynek i wystawa stała to projekt Nizio Design International

Polecane

Malowanie boazerii jako pomysł na odświeżenie aranżacji wnętrza
Jak nie uszkodzić przewodów i rur w ścianie?
Sprawdzone sposoby na szybki remont – porady architekta [ZDJĘCIA]

Skomentuj:

Agora przejdzie lifting. Nowe wnętrza autorstwa Projektu Praga

Ta strona używa ciasteczek w celach analitycznych i marketingowych.

Czytaj więcej