Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Paweł Grobelny i poprawianie przestrzeni publicznych

JB

Paweł Grobelny zrealizował właśnie kolejną użytkową instalację przestrzenną w Polsce. Ścieżka o długości 250 metrów znajduje się w Wielkopolsce. Ułatwia ona użytkownikom dojście do jeziora, ale jest także działaniem z kategorii sztuki krajobrazu.

Line - Paweł Grobelny
Line - Paweł Grobelny
Materiały prasowe

Jak we wszystkich realizacjach Pawła Grobelnego, nowy projekt idealnie wpisuje się do zastanego kontekstu krajobrazowego. Pomimo swojej dużej skali jest projektem niesłychanie subtelnym i skromnym. Niemalże bezszelestnie wpisuje się w kontekst miejsca, co jest jego główną zaletą.

Celem projektu było przede wszystkim otwarcie ogrodu na pobliskie jezioro i wytyczenie ścieżki, która przebije się przez wysokie trawy. Od ścieżki na terenie ogrodu dodatkowo odchodzą także boczne platformy, które zachęcają do różnych aktywności sportowych, lub tworzą przed użytkownikami ciekawe widoki.

- podsumowuje autor.

Paweł Grobelny od wielu już lat specjalizuje się w projektowaniu przestrzeni publicznych. Jego projekty znajdują się w wielu miastach i miejskich ogrodach – m.in. w Brukseli, Budapeszcie, Paryżu, Strasburgu i Szanghaju.

Z polskich realizacji Pawła Grobelnego warto wymienić chociażby projekt skweru dla poznańskiej dzielnicy Chwaliszewo, który w tegorocznym konkursie „Polska Architektura XXL” otrzymał główną nagrodę jury za najlepiej zaprojektowaną przestrzeń publiczną w Polsce.

    Więcej o:

Skomentuj:

Paweł Grobelny i poprawianie przestrzeni publicznych