Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Renesans anno domini 2018. Warszawska kamienica stanie się pałacem

JB

Zwyczajna kamienica przy ul. Zamenhofa 5 na Muranowie stanie się pałacem. Projektanci "Palazzo Murano" inspirowali się szczytowymi osiągnięciami włoskiego renesansu. Inwestorem jest Grupa Landeskrone, założona przez członków rodu książąt Lubomirskich.

Palazzo Murano
Palazzo Murano
Grupa Landeskrone

Renesans nowowarszawski

„Palazzo Murano” - jak pisze inwestor - „będzie połączeniem prestiżu i nowoczesności, unikalnym na mapie stolicy, jak i dzieła innych członków rodu książąt Lubomirskich”.

Prosta bryła budynku przy ul. Zamenhofa 5 zyska zupełnie nową, ozdobną fasadę. Estetyka biurowca ma być przejawem połączenia polskiej historii z włoską architekturą. Architektura będzie nawiązywała do florenckich i weneckich pałaców z okresu quattrocento i cinquecento.

Oryginalne przedmioty z Wenecji

Prace budowlane rozpoczęły się od remontu elewacji. Klasycystyczne detale mają odzyskać dawny blask; dobudowane zostaną krużganki inspirowane włoskim renesansem. Renowacji zostaną poddane wszystkie posadzki i schody, a oprócz tego zostaną ułożone nowe marmurowe mozaiki. Nowe żelazne drzwi wejściowe i inne okucia zostały zamówione u najlepszych mistrzów kowalstwa.

Wnętrza „Palazzo Murano” nawiążą swoim wystrojem do pałaców z okresu renesansu i baroku. Wielkie lustra i inne oryginalne detale, charakterystyczne dla weneckich manufaktur szklanych z Murano – kinkiety i żyrandole, których tradycja wytwarzania sięga VIII wieku, będą zdobiły reprezentacyjne części wspólne. Na ścianach znajdą się marmurowe kolumny i stiuki, a także obrazy i portrety członków rodu książąt Lubomirskich.

Prace mają zakończyć się w I kwartale 2019 roku.

    Więcej o:

Skomentuj:

Renesans anno domini 2018. Warszawska kamienica stanie się pałacem