Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Apartament pokazowy na warszawskim osiedlu Awangarda

WG/mp

Agnieszka Kuratczyk oraz Szymon Tarnowski z pracowni Tarnowski Division zaprojektowali apartament pokazowy na nowym osiedlu Awangarda w Warszawie. Powstała przestrzeń pełna ponadczasowej elegancji.

apartament pokazowy, awangarda, osiedla awangarda
Apartament pokazowy na osiedlu Awangarda. Projekt: Tarnowski Division
Fot. Łukasz Zandecki

Osiedle Awangarda zlokalizowane jest w bezpośrednim sąsiedztwie zrewitalizowanego Fortu Bema na warszawskim Bemowie. Inwestycja zaprojektowana została przez pracownię architektoniczną OPA Architeci. Cechuje ją dbałość o szczegóły, nowoczesne rozwiązania i najwyższej jakości materiały. Charakter osiedla najlepiej oddaje apartament pokazowy, którego inicjatorem jest Paweł Malinowski - prezes zarządu PROFBUD.

Jest to miejsce, w którym chcielibyśmy gościć naszych przyjaciół, klientów, rozmawiać o naszych inwestycjach, projektach. Idea otwartego domu, do którego możesz wpaść i porozmawiać z osobami ci bliskimi, zawsze mi się podobała. My tworzymy przestrzeń do życia, ale to mieszkańcy sprawiają, że jest domem

- opowiada o projekcie jego pomysłodawca - Paweł Malinowski

Spójność kontrastów

Apartament ma ok. 230 m kw. Składa się z dużego salonu ze strefą kuchenną i jadalnią, gabinetu, sypialni, dwóch łazienek i korytarza. W ścianach korytarza "poukrywano" liczne schowki - znalazło się tu nawet miejsce na piwniczkę do przechowywania wina. Dodatkowo do apartamentu należy duży taras z jacuzzi i drugi taras na dachu. Roztacza się z nich piękny widok na Fort Bema.

Projekt stworzył duet architektów – Agnieszka Kuratczyk oraz Szymon Tarnowski z pracowni Tarnowski Division. W efekcie współpracy powstała ponadczasowa, nasycona przestrzeń pełna wyrafinowanej elegancji. Każdy detal został tu konsekwentnie dopracowany. Co więcej, niemal wszystkie przedmioty zaprojektowano specjalnie na potrzeby tej realizacji.

Wnętrza apartamentu pokazowego PROFBUD to ciemne, stonowane kolory, szlachetne materiały wykończeniowe i swobodne nawiązania do estetyki art deco. To miejsce odważne, ale niepozbawione ciepła. Apartament paradoksalnie zbudowany na kontrastach tworzy spójną całość.

Ponadczasowa elegancja

Nie zabrakło tu także dzieł sztuki. O ich dobór zadbał Szymon Tarnowski. W salonie znalazły się obrazy Aleksandra Roszkowskiego. Pokój spotkań zdobi twórczość mistrzów Polskiej Ilustracji Książkowej, w sypialni natomiast znalazły się kultowe dzieła Polskiej Szkoły Plakatu.

Zależało nam, żeby były to wnętrza, które oprą się modzie. Takie, które na długo zapadną w pamięć. Miała to być przestrzeń piękna i funkcjonalna. Staraliśmy się zestawić ze sobą różne szlachetne materiały, które razem będą tworzyć jedną, spójną, efektowną, nasyconą całość

- opowiada Szymon Tarnowski.

Agnieszka Kuratczyk dodaje, że jest to przestrzeń dla osoby bardzo zdecydowanej. Dla osoby, która wie jaka jest, która wchodzi i otacza się miejscem, stworzonym dla niej jako tło do scenerii jej życia.

Skomentuj:

Apartament pokazowy na warszawskim osiedlu Awangarda